Різниця між між сном і глибокого сну в windows

Різниця між між сном і глибокого сну в Windows

В операційній системі Windows XP використовувалися поняття режимів - сплячий і чекає. У новіших системах застосовується інша термінологія: сон і гібернація. Користувачі, які звикли методично вимикати ПК і ноутбуки, а через деякий час змушувати систему стартувати заново, оцінять можливості обох додаткових режимів, що дозволяють заощадити час на завантаженні ОС і відкритті документів, сторінок браузерів і додатків заново. Для повноцінної і комфортної роботи варто пам'ятати, чим відрізняється сон від глибокого сну і, відповідно, застосовувати той чи інший режим в залежності від обставин.

В режимі " сон ", який в WinXP називався "чекають", комп'ютер споживає мінімальну кількість енергії. Відключається відеосистема (монітор і екран ноутбука), паркуються головки жорстких дисків, в робочому стані залишається тільки оперативна пам'ять - на неї подається стандартна напруга. Однак комп'ютер не вважається повністю вимкненим.

В режимі " гібернація " живлення комп'ютера повністю відключається, однак перед цим стан системи зберігається в файл, який при наступному запуску вивантажиться в пам'ять і автоматично призведе до стану готовності відкриті раніше програми та документи.

Перекладати систему в режим сну доцільно, якщо простий планується короткочасний.Вихід з цього режиму здійснюється натисканням будь-якої кнопки на клавіатурі або рухом мишки. Варто пам'ятати, що в цьому режимі дані не зберігаються, так що при раптовому відключенні енергії будь-які зміни будуть втрачені.

Гибернация ж передбачає тривалий простій і щодо апаратної частини нічим не відрізняється від простого виключення комп'ютера - система повністю знеструмлюється. Цей режим доцільно використовувати на ноутбуках і інших портативних пристроях з метою економії енергії - це самий енергозберігаючий режим. Однак файл, в який зберігаються відомості про стан системи, займає місце на жорсткому диску, до того ж системі потрібен якийсь час, щоб його записати, а при включенні - щоб заново завантажити відомості в оперативну пам'ять. Зате дані при належній роботі носія інформації зберігаються, і втрата змін в цьому випадку не загрожує. У порівнянні з холодним стартом системи вихід зі сплячого режиму лише небагато чим швидше, але дозволяє уникнути тривалих процесів автозавантаження і запуску служб додатків.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сон передбачає знижене енергоспоживання, гібернація - повне відключення живлення.
  2. В режимі сну дані про роботу системи не вивантажуються з оперативної пам'яті, в сплячому режимі - записуються на жорсткий диск.
  3. Перехід в режим сну і вихід з нього здійснюються швидше, майже миттєво, по будь-якої активності систем введення-виведення.
  4. Режим глибокого сну дозволяє зберегти зміни навіть при подальшому відключенні електрики.
  5. Гибернация вимагає під збереження даних місця на жорсткому диску.