Різниця між сном і сновидінням

Різниця між сном і сновидінням

Щодоби люди, незалежно від своєї зайнятості, присвячують частину часу сну. Такий відпочинок сприяє відновленню сил організму, підтримці імунітету і засвоєнню отриманої інформації. Нерідко людина прокидається під враженням від побаченого уві сні. Як виникають подібні образи, і чим відрізняється сон від сновидіння? Про це розповідається нижче.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Сон - одне з природних фізіологічних станів, в якому можуть перебувати люди і багато тварин. Воно характеризується загальним розслабленням організму і зниженням реакції на різного роду впливу.

сновидіння називають те, що може примаритися сплячій людині. Це виражається в зорових образах, часто дуже ефектних, і різних переживаннях.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, згідно з визначеннями, відміну сну від сновидіння полягає в тому, що в першому випадку мається на увазі особливий стан, а в другому - образи, що виникають при цьому в свідомості людини, і супутні переживання . Втім, два слова часто вживаються і як абсолютні синоніми: розповісти свій сон - то ж, що розповісти, про що був сон. Однак ми будемо розглядати сон саме як фізіологічний процес.

Для гарного самопочуття людині потрібно спати кілька годин на добу. Як правило, такий тривалий відпочинок відбувається вночі, якщо дозволяє трудової графік.Багато людей намагаються ненадовго прікорнутьіднем, короткий сон в цей час доби в деяких странахназивается сієстою.

Перш ніж міцно заснути, людина починає позіхати. Увага стає розсіяним, відчувається млявість, повіки злипаються. Сам сон не є однорідним процесом. Він складається з декількох циклів, які, в свою чергу, поділяються на стадії. Крім того, існують поняття швидкого і повільного сну, пов'язані з показниками електричної активності мозку, яку можна реєструвати.

Саме в періоди швидкого сну в свідомості виникають найяскравіші і змістовні сновидіння, прийняті сплячим за реальність. При цьому в останнього спостерігається рух очей під повіками, частішає дихання. Якщо, піймавши такий момент, розбудити людину, то, швидше за все, він зможе розповісти про своє бачення.

З давніх-давен існує повір'я про те, що образи, які приходять уві сні, є пророчими. Складаються спеціальні тлумачі, де вказується, до чого сняться різні предмети і дії. Однак наука має свій погляд на сновидіння. На думку вчених, вони зіткані з отриманих колись вражень, пережитих емоцій, почутих розмов ... Все це химерно переплітається і складається в фантастичні картини.

Крім того, дослідники стверджують, що аналіз сновидінь дозволяє дізнаватися про наявні психологічні проблеми і що протікають в організмі хворобливих процесах. Цікаво також, що існує методика, яка допомагає викликати так звані усвідомлені сновидіння, якими може керувати сам спляча людина.

На закінчення зробимо невеликий висновок про те, в чому різниця між сном і сновидінням.Так, сон є життєво важливим процесом, що протікає в циклічній формі. На тлі подібного стану можуть виникати сновидіння. Їх джерелом служить зберігається в пам'яті інформація про помічене та пережите колись. Сновидіння також допомагають розкрити певні проблеми людини і навіть підказують шляху нормалізації стану.