Різниця між шкірою і екокожа

Різниця між шкірою і екокожа

Що тільки не роблять зі шкіри: одяг, взуття, меблі, прикраси, сувеніри. Але у виробів з натуральної шкіри є і противники, наприклад, захисники прав тварин, які ратують за використання штучної шкіри. На жаль, вона не має багатьох властивостей, властивих натуральній, але приваблює своєю дешевизною. Зовсім недавно на ринку з'явився новий матеріал, під назвою екошкіра, який зовні легко переплутати з натуральної. Спробуємо розглянути відмінності натуральної шкіри і екокожі.

Зміст статті

  • Виготовлення
  • Характеристика
  • Догляд
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Виготовлення

Екологічну шкіру, або скорочено, Екокожа , виготовляють наступним чином: на ткану поверхню наносять спеціальний матеріал -поліуретанові плівку. Так як ця плівка ніяких шкідливих речовин при експлуатації не виділяє, матеріал отримав приставку "еко-" як екологічно чистий. Технологія виготовлення екокожі така, що при нанесенні поліуретанового шару, бавовняну підкладку ніяк не деформується, що дає екокожа ряд додаткових властивостей, наприклад, еластичність. Також, завдяки мікропорами, екокажа пропускає повітря, тобто "дихає", як тканину з натуральних волокон.

Натуральна шкіра - це зазнала спеціальній обробці шкура тварини. Так як шкура не однорідна і часто має нерівності, рубці, це відбивається і на шкіряному виробі, який згодом отримують з цієї шкури. Перетворення шкури в якісний шкіряний матеріал відбувається наступним чином: спочатку шкуру відмочують, щоб позбавиться від бруду, солі і жирів; наступний етап - зоління, або видалення волосся і епідермісу; дублення і, нарешті, фарбування і хімічна обробка.

до змісту ↑

Характеристика

Дуже часто багато хто приймає вироби з екокожі за шкіряні. Вся справа в тому, що зовні екошкіра часто повторює малюнок шкіри, тільки без вад. Екокожа ізносоустойчива, що робить її "вигідним придбанням", але, тим не менше, якщо піддати Екокожа таким механічним впливам, як порізи, крізь дірку буде надходити тканину-підкладка. Цей момент може зіпсувати зовнішній вигляд виробу, і такий дефект важко усунути. Екокожа абсолютно нечутлива до високих і низьких температур. Навіть при морозі в мінус тридцять виріб з цього матеріалу залишиться м'яким, а не "задубіє". Гігроскопічна, тобто здатна поглинати вологу з повітря, як і натуральна шкіра. Хороша повітропроникність екокожі дозволяє виробам з неї довго зберігати первинну форму. Цей матеріал абсолютно гіпоалергенний. Екологічна шкіра зручна для виробництва, так як вона легко клеїться і шиється, до того ж з рівних відрізків цього матеріалу можна зробити річ абсолютно будь-якої форми та конфігурації.

Шкіра має багато властивостей, за які її цінували люди ще в кам'яному столітті. Наприклад, відмінна опірність температурних перепадів, повітропроникність.На жаль, якість шкіри багато в чому залежить від життя тварини. Так як шкура тварини часто піддається зовнішнім впливам, це не може не позначитися на її зовнішньому вигляді. Тому натуральна шкіра часто має похибки, які, втім, переборні при правильній обробці. Багато виробів зі шкіри мають специфічний запах, що в загальному-то і є ознакою "натуральності", але може викликати алергію. Шкіра еластична, міцна, витримує навіть сильні навантаження. Якщо шкіра піддалася негативному зовнішньому впливаю - це легко усунути, так як зараз існує величезна безліч способів склейки і фарбування шкіри.

до змісту ↑

Догляд

Хоча екошкіра і має багато властивостей натуральної шкіри, догляд за нею досить простий. При забрудненні досить потерти поверхню спочатку вологою, а потім сухою ганчіркою. При сильному забрудненні можна використовувати нашатирний спирт. Дуже багато очисники для натуральної шкіри цілком можна застосувати і до екокожа. Термічна обробка та чистка з використанням хлорвмісних відбілювачів не рекомендується.

За шкірою потрібно ретельно доглядати. Щоб вона не втратила колір, не варто зберігати виріб зі шкіри в пластиковому пакеті. Від запаху можна позбутися, присипавши шкіряну річ меленою кавою. Речі зі шкіри підлаштовуються під особливості фігури, щоб шкіряна річ повернулася до первісної форми, потрібно дати їй "відпочити". Сушити шкіряні речі можна тільки при кімнатній температурі, попередньо розправивши їх. Асортимент засобів по догляду за натуральною шкірою величезний, уважно читаючи інструкцію, з легкістю можна підібрати саме те, що підходить для вашої речі. Тільки не забудьте спочатку спробувати засіб з виворітного боку.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Натуральна шкіра - матеріал, що виготовляється із шкіри тварини. Екокожа - тканина зі спеціально нанесеної поліуретанової плівкою.
  2. Натуральна шкіра більш гігроскопічна, але екошкіра більш воздухопроніцаєма.
  3. Екокожа гіпоалергенна, а на шкіряний виріб у людини може виникнути алергія.
  4. Екокожа більш зручна при виробництві.
  5. Доглядати за екокожа простіше, ніж за шкірою.