Різниця між ескізом і кресленням

Різниця між ескізом і кресленням

Перед тим як приступити до виготовлення різних предметів, необхідно виконати певні підготовчі роботи. Зазвичай вони починаються з виконання ескізів і креслень, що носять назву графічної документації. Предмети, які потрібно виготовити, називаються виробами, а окремі їх частини - деталями.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ескіз - це умовне зображення виробу, намальоване від руки, без застосування креслярських інструментів, але з обов'язково витриманими "на око" пропорціями між його окремими частинами, т. Е. це попередній, приблизний нарис вироби.

Креслення - це умовне зображення окремої деталі або вироби, виконане з використанням креслярських інструментів. Креслення вважається головним графічним документом. Якщо вміти правильно читати креслення, то з них можна дізнатися, які розміри зображеного на них вироби, з якого матеріалу воно повинно бути виготовлено, які його зовнішній вигляд і форма. На кресленні всі розміри виробів і деталей проставлені в міліметрах.

до змісту ↑

Порівняння

Ескіз - це неточний, вельми попередній начерк деталі або вироби. Ескіз виконують тоді, коли потрібно швидко зобразити на папері задум якогось нового вироби. Його найзручніше наносити на папір "в клітку".І він призначений для разового використання. Надалі за ескізами розробляють робочі креслення, а іноді навіть і виготовляють деталі.

Робочий креслення деталі, на відміну від ескізу, виконується креслярськими інструментами або за допомогою креслярської комп'ютерної програми (наприклад, Автокад, Компас і т. Д.) В стандартних форматах, в стандартному масштабі із суворим дотриманням типів і товщини ліній. Як на ескізі, так і на кресленні виробу обов'язково поміщаються всі необхідні відомості, т. Е. Передається форма виробу і його розміри, а також вказуються допустимі похибки номінальних розмірів.

Креслення машинки для розкочування арок

Часто креслення і ескізи виконують в зменшеному або збільшеному вигляді, в порівнянні з деталлю, яку належить виготовити. Для креслень використовується чітко визначений масштаб (1: 2; 1: 4 і т. Д.) Для ескізів подібних жорстких вимог не існує.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ескіз - це неточний, приблизний нарис деталі або вироби, виконаний "від руки".
  2. Ескіз зазвичай виконується при розробці конструктивно нової деталі, при доопрацюванні конструкції в дослідному варіанті, в разі виходу з ладу деталі в процесі експлуатації.
  3. На ескізі обов'язково "на око" витримані всі пропорції між окремими частинами деталі.
  4. Креслення є головним графічним документом, за яким виготовляється деталь.
  5. Креслення - це умовне зображення деталі або вироби, виконане з використанням креслярських інструментів.
  6. На кресленні всі розміри деталей представлені в міліметрах.