Різниця між коньковимі і класичними лижами

Різниця між коньковимі і класичними лижами

Спортсмени і просто любителі кататися на лижах пересуваються по снігу двома основними способами - класичним ходом і гребеневим. Для кожного з них передбачено особливий тип лиж. У чому специфіка відповідних різновидів спортінвентарю?

Зміст статті

  • Що являють собою коньковие лижі?
  • Що являють собою класичні лижі?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що являють собою коньковие лижі?

Лижі, призначені для ковзанярського ходу , перш за все характеризуються пружністю. Завдяки такій властивості відповідний інвентар дозволяє спортсменові різко відштовхуватися від снігу і набирати швидкість за рахунок імпульсу від віддачі "пружних" лиж.

При цьому в деяких випадках віддача настільки значна, що виникає необхідність в її зменшенні, для чого використовується особлива мастило. Вона забезпечує відносно стійкий контакт серединної частини лиж зі снігом. У свою чергу, інша частина підошви лиж намазується слизьким парафіном - щоб, не дивлячись на стримуючу мастило, можна було набирати швидкість.

Іноді на коньковие лижі з метою зменшення віддачі наноситься невелика насічка, але її застосування може значно знизити швидкість навіть при дуже якісної парафінової мастилі.

Таким чином, основне навантаження на коньковой лижі несуть передня і задня частина.Від того, наскільки якісно вони змащені і доглянуті, у визначальній мірі залежать швидкість і стійкість ходу.

Якщо говорити про зовнішній вигляд коникових лиж, для них характерна відсутність надмірно загнутої носової частини.

Підбір спортінвентарю відповідного типу також має особливості. Оптимально, якщо коньковие лижі, поставлені вертикально, будуть приблизно на 10 см вище зростання спортсмена.

Є особливості і у черевик для коникових лиж. Вони повинні бути в достатній мірі жорсткими і високими - щоб підтримувати голеностоп, який при відповідному ході відчуває досить велике навантаження.

Палки для коникових лиж бажано вибирати найлегше. Їх функціональна роль значима - і тому не варто, в той же час, нехтувати міцністю виробів. Але користування важкими, нехай і міцними, палицями не принесе особливого задоволення при їзді гребеневим ходом. Оптимальна висота коникових палиць - до вушних мочок спортсмена.

до змісту ↑

Що являють собою класичні лижі?

Лижі, призначені для класичного ходу , - в достатній мірі м'які. Пружність, як у випадку з гребеневим інвентарем, для них не властива. Це обумовлено необхідністю забезпечити максимальний контакт підошви лиж зі снігом, що дозволяє домогтися оптимальної швидкості ходу по лижні при прийнятних зусиллях.

Таким чином, основна частина навантаження на класичній лижі доводиться на її серединну частину. Можна відзначити, що носова її частина більш помітно закручена, ніж у випадку з гребеневим інвентарем.

Відповідно, змащуються класичні лижі, як правило, одним і тим же типом мазі по всій поверхні: зазвичай немає необхідності формувати "гальмують" ділянки.Але багато що залежить від конфігурації конкретної траси, а також від режиму експлуатації лиж. Якщо вони задіюються професійним спортсменом, безумовно, передбачається більш уважний підхід до мастилі: може знадобитися підбір певних її типів в різних комбінаціях.

Оптимальна висота класичних лиж, поставлених вертикально, - на 25 см вище зростання спортсмена. Палиці бажано підбирати в висоті до плеча лижника.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність коникових лиж від класичних, безумовно, в призначенні. Звідси - інші відмінності в конфігурації, специфіці мастила, особливості вибору палиць для лиж того чи іншого типу. Більш наочно розглянути то, в чому різниця між коньковимі і класичними лижами, нам допоможе невелика таблиця.

до змісту ↑

Таблиця

Конькові лижі Класичні лижі
Більш жорсткі, пружні М'які, характеризуються слабкою пружністю
Основне навантаження несуть передня і задня частина лижі Основну навантаження несе серединна частина лижі
Чи можуть вимагати нанесення стримує мастила на серединну частина Як правило, не вимагають залучення стримує мастила
Повинні бути приблизно на 10 см вище спортсмена Повинні бути приблизно на 25 см вище спортсмена < Оптимальна висота палиць - до вушних мочок лижника
Оптимальна висота палиць - до плечей лижника Зазвичай мають слабо закручену носову частину
Закрученность носової частини зазвичай добре помітна