Різниця між раковиною і умивальником

Різниця між раковиною і умивальником

Вважається, що такі нехитрі аксесуари, як раковина і умивальник, мають однакове призначення і схожий принцип функціонування. Однак, говорячи про дизайн сучасної ванної кімнати, ми використовуємо виключно перше поняття. Умивальник ж асоціюється в нашій свідомості з найпростішим пристосуванням для миття рук, наприклад, на дачі. Чи так це насправді і в чому криються основні відмінності між раковиною і умивальником?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Раковина - різновид сантехніки.

Умивальник - пристосування для подачі води з метою вмивання.

до змісту ↑

Порівняння

Умивальник є прабатьком раковини. Кілька десятків років тому в безлічі будинків старого планування були встановлені саме умивальники - крани з одного головкою і металевими зливними піддонами, що служать для прийому води, що витрачається. Ці піддони можна сміливо вважати предком сучасних раковин і мийок. В умивальнику подавалася тільки холодна вода. Розташовувався він переважно на кухні. Це водопровідне пристрій служило універсальним пристосуванням для набору рідини: воду з нього використовували для прання або миття посуду, під ним вмивалися і за допомогою нього наповнювали чайник.У порівняно недавньому минулому в сучасних будинках стали встановлюватися водопровідні точки з двома головками на змішувачі для подачі гарячої та холодної води. Пристосування, що встановлюються на кухні, дістали назву "мийка". Ті ж, які розміщуються у ванній кімнаті, зазвичай називають роковинами. Вони служать для здійснення процесів особистої гігієни за допомогою вмивання.

Умивальник

Сама назва "раковина" походить від форми даного різновиду сантехніки - вона схожа на розкриту морську мушлю. На сьогоднішній день існує безліч різноманітних форм і варіантів їх виконання - вони можуть бути ромбовидними і овальними, сталевими і мармуровими. Що стосується умивальника, то він також може являти собою спеціальну посудину з носиками для подачі води. Дане пристосування нерідко використовувалося в селах в середині XX століття і служило єдиним джерелом для подачі води в сільських будинках.

Раковина до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Умивальник є прабатьком раковини, які представляють собою кран з одного головкою і металевими зливними піддонами, що служать для прийому води, що витрачається.
  2. В умивальнику подається тільки холодна вода.
  3. Умивальник служив універсальним пристосуванням для набору води, раковина ж використовується переважно для здійснення гігієнічних процедур.
  4. Умивальник також може мати вигляд невеликого судини з носиками для подачі води.