Різниця між односолодовим і купажовані віскі

Різниця між односолодовим і купажовані віскі

Віскі - міцний алкогольний напій, що відноситься до класу бренді. Той, хто вирішив відкрити для себе цю сторінку алкогольного мистецтва, незабаром зіткнеться з цікавим відкриттям: існує неймовірна безліч видів віскі. Кожен з них має свій неповторний смак і аромат. При цьому спиратися на вартість як на показник якості не варто. Є лише одне правило: хочеш відкрити для себе щось нове - почни з класики. Підемо цієї поради.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Односолодовий віскі - це віскі, вироблений з ячмінного солоду на одній винокурні. Найбільш цінний і дорогий вид даного напою.

Купажірованний віскі - найпоширеніший вид віскі. Виходить при купажі односолодового і зернового. Купажування дозволяє ускладнити смак і аромат, зробити їх більш повними.

до змісту ↑

Порівняння

Аромат і смак - ось дві характеристики, що описують всі переваги будь-якого віскі. На ці показники впливає велика кількість чинників: пророщування, просушка, кількість перегонок, пристрій перегінного куба, бочки для витримки, температура і інше. Однак головне - хороша сировинна база.Від якості зерна, ступеня очищення води і цукру залежить все. В цьому і криється головна відмінність двох порівнюваних видів.

Купажні сорти - віскі "для всіх". При великій різноманітності видів кожна людина може підібрати щось для себе. Кількість варіацій купажу односолодових і зернових обмежується лише фантазією винокура. Найчастіше найкращий бленд - це купаж двох посередніх зразків, що ідеально доповнюють один одного (з метою приховати недоліки і підкреслити достоїнства). На частку купажовані віскі припадає близько 90% виробленого в усьому світі обсягу.

З односолодовим інша справа. У ньому спочатку має бути ідеально все. Підвищена ароматика, оптимальні смакові якості, невідступне слідування технології. Такий віскі, як правило, менш цікавий пересічному покупцеві, але значно більше - знавцям, здатним гідно оцінити не стільки напій, скільки майстерність виробника.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Односолодовий віскі може бути виготовлений тільки з ячмінного солоду на одній винокурні.
  2. Односолодовий віскі має більш виражені сортові характеристики.
  3. Купажірованний віскі - найбільш поширений вид. Для нього характерні велика кількість сполучень смаків і ароматів, але практично відсутні сортові ознаки.