Різниця між одноконтурним і двоконтурним котлом

Різниця між одноконтурним і двоконтурним котлом

Установка котла допомагає забезпечити деякі умови комфортного проживання. При цьому вирішальну роль відіграє тип обладнання. Розглянемо детальніше це питання, а точніше, з'ясуємо, чим відрізняється одноконтурний котел від двоконтурного.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Одноконтурний котел - пристрій, призначенням якого є подача тепла споживачеві.

Двоконтурний котел - обладнання, яке крім виконання опалювальної функції служить для нагріву води, використовуваної в побуті.

до змісту ↑

Порівняння

Як видно з визначень, агрегати нерівні за своїми можливостями. Так, одноконтурний котел сам по собі призначається тільки для обігріву приміщення. А щоб мати в розпорядженні ще і гарячу воду, потрібно підключити до цього пристрою окремий додаток у вигляді бойлера. Тим часом двоконтурний котел працює відразу на дві гілки: опалювальну і подає гарячу воду. Для цього в ньому передбачено додатковий нагрівач.

Тут показано відміну одноконтурного котла від двоконтурного, пов'язане зі схемами їх підключення:

натисніть на картинку для збільшення

Кожен з обговорюваних варіантів має свої за і проти. Порівняємо пристрою за кількома критеріями:

  1. Ціна.Апарат, що працює тільки на опалення, коштує дешевше. Але якщо на додачу до нього купується бойлер, то вся ця комбінація обійдеться дорожче двоконтурного котла.
  2. Займає простір. Система "одноконтурний котел плюс бойлер" є досить розлогою, і щоб вона не "з'їдала" багато житлового простору і не псувала його вид, встановлювати таке обладнання краще в спеціально відведеному приміщенні. Це найчастіше вдаються в просторих будинках і квартирах. У свою чергу, двоконтурні моделі відрізняються компактністю.
  3. Опалення. Одноконтурний прилад налаштований виключно на подачу тепла. Якщо до такого котла приєднаний бойлер, то під час досить швидкого нагрівання води в ньому температура в тепловому секторі може знизитися, але неістотно. Що стосується двоконтурних зразків, то тут ефективність опалення залежить від того, наскільки часто відбувається забір гарячої води, - кожен раз в такі моменти гілка обігріву відключається.
  4. Витрата енергії. Яка досягла потрібної температури вміст бойлера бажано використовувати відразу в повному обсязі, інакше, хоч і повільно, вода в ємності буде остигати, а потім знову набирати високі теплові параметри. Так частина енергії витрачається даремно. Тим часом в двухконтурной системі нагрівання води відбувається тільки в разі потреби цього.
  5. Зручність. Якщо застосовується обладнання з бойлером, то тут при відкритті крана тут же надходить гаряча вода. Її температура не залежить від витрати. До того ж саме подібна конструкція є найбільш продуктивною і забезпечує якісне функціонування одночасно декількох водозабірних місць, наприклад, якщо вони розташовані в кухні і душовою.Тим часом при експлуатації двоконтурного котла в таких випадках можуть спостерігатися недостатній напір води або перебої з її температурою. Особливість цього обладнання також в тому, що після відкриття крана потрібно трохи почекати, коли піде дійсно гаряча вода.

Знаючи, в чому різниця між одноконтурним і двоконтурним котлом, можна вирішити, який з них буде найбільш підходящим для використання в конкретних умовах.