Різниця між простим і рекомендованим листом

Різниця між простим і рекомендованим листом

В наш розвинений століття необхідність у послугах пошти зовсім не відпадає. Адже важливі папери в їх оригінальному варіанті не можна доставити адресату по інтернету, зате є можливість переслати цінну кореспонденцію рекомендованим листом. Відправлення гарантовано дійде до місця призначення.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Просте лист

Простим листом є упаковане в конверт текстове повідомлення, за допомогою якого адресати контактують між собою на рівні листування.

Просте лист

Письмо заказное

Замовні листи відносяться до окремої категорії відправлень. Їх пересилання знаходиться під відповідальністю пошти з повною гарантією доставки.

Рекомендований лист до змісту ↑

Порівняння

Отже, відправити послання можна різними способами. Розповімо детальніше про відміну простого листа від замовного.

Основною перевагою пересилання листа рекомендованим способом є те, що людина, якій адресовано відправлення, отримає його особисто в руки. Запорукою цього стає розпис одержувача. Просте ж лист листоноші досить опустити в ящик, і за його подальшу долю поштова служба не відповідає.

Відправлення рекомендованого листа - певна процедура, всі етапи якої необхідно дотримуватися.Якщо звичайне послання можна просто кинути в ящик для збору листів, і воно почне своє переміщення, то замовне вимагає спеціального оформлення в пункті зв'язку. Відправник зобов'язаний заповнити бланк, в якому також слід вказати, з повідомленням буде надсилатися лист або без нього.

На своєму шляху рекомендований лист з присвоєним йому номером реєструється на кожному з пунктів, через які вона доставляється. Це не кращим чином впливає на швидкість пересування послання - воно, швидше за все, дійде до потрібного місця пізньої, ніж якби було простим. Зате ризик, що відправлення десь загубиться (як це може статися з простим листом), практично відсутня. Це має також велике значення, коли пересилаються гроші або певні товари (буває і таке) - м'які і плоскі сувеніри, колекційні марки, цінні етикетки.

Звичайно, за подібні переваги доводиться платити. Сума, яку необхідно внести, озвучується оператором в пункті зв'язку. За відправку листа з повідомленням стягується плата трохи більше.

до змісту ↑

Таблиця

Просте лист Рекомендований відправлення
Необов'язково віддавати особисто в руки Віддається строго в руки одержувачу
Не вимагає спеціального оформлення Оформляється на пошті < Слід без спеціального номера
Присвоюється номер Приходить швидше
Може дійти з затримкою Існує ризик, що лист загубиться
Адресат гарантовано отримає відправлення Знаючи, в чому різниця між простим листом і рекомендованим, можна визначитися з прийнятним для себе способом відправки послання.