Різниця між шунтуванням і стентуванням

Різниця між шунтуванням і стентуванням

Іноді при проблемах із серцем стан стає настільки серйозним, що звичайні ліки перестають допомагати. У таких випадках для поліпшення ситуації доводиться вдаватися до деяких радикальних методів. Розглянемо два варіанти хірургічного втручання і з'ясуємо, чим відрізняється шунтування від стентування.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Стан серця залежить від того, наскільки якісним є його кровопостачання. А це, в свою чергу, визначається ступенем прохідності судин. Коли все в порядку, вони мають рівні стінки, і кров рухається, не затримуючись, по потрібному шляху. Але з часом судини в деяких місцях можуть сильно звужуватися і обростати атеросклеротичними відкладеннями.

Все це порушує кровообіг. Тканини головного органу починають відчувати кисневе голодування. Логічним наслідком в такій ситуації є розвиток ішемії серця. Особливу небезпеку становить повна закупорка судини. У зоні, позбавленої кровопостачання, тканину гине, трапляється інфаркт міокарда. Операції, про які йде мова, дозволяють запобігти подібному результату, а іноді і рятують життя людині, вже перебуває в критичному стані.

до змісту ↑

Порівняння

Метою того і іншого втручання є нормалізація кровотоку.Однак результат в кожному випадку досягається своїм способом. Розглядаючи відміну шунтування від стентування, варто зауважити, що друга з цих операцій є легшою і часто виконується швидше.

При стентування звичайно не потрібно занурення пацієнта в наркоз. Суть процедури полягає в розширенні проблемної ділянки судини шляхом установки імпланта. Для цього під місцевою анестезією робиться прокол в області найчастіше стегнової артерії. Через цей проріз в посудину вводиться вузька довга трубка. На її кінці знаходиться здутий балончик, поверх якого закріплений стент, теж стиснений.

Конструкцію під рентгенівським контролем просувають по артерії і підводять до ураженої області. Після цього балончик накачують. Роздуваючись, він змушує стент розправитися і міцно зафіксуватися у вигляді гнучкої трубчастої сіточки в стінках судини. Потім все допоміжні інструменти витягають, і в тілі залишається тільки імплант, який згодом не дає просвіту звужуватися і забезпечує нормальне проходження крові.

натисніть на картинку для увеліченіяСтентірованіе

Шунтування - це більш складна і ризикована операція, яка тим не менш іноді є необхідною. Таке втручання проводиться, коли установка стента не буде корисною або неможливою. Цей метод використовується, наприклад, при мініатюрному діаметрі ураженої судини, в разі атеросклеротичних змін великої протяжності або при виявленні множинної закупорки просвітів.

Тут сенс хірургічних дій полягає в тому, щоб сформувати за допомогою шунта штучний шлях руху крові.При цьому заблокована частина посудини виключається з системи циркуляції. Шунтом найчастіше стає фрагмент вени або артерії з іншої зони тіла. У деяких випадках використовуються штучні матеріали.

натисніть на картинку для увеліченіяШунтірованіе

Щоб подібним чином відновити кровотік, роблять розріз в грудній області. Оперований знаходиться під наркозом. Шунтування нерідко виконують на непрацюючому серце, при забезпеченні штучного кровообігу. Якщо є можливість, обходяться невеликими розрізами в міжреберних проміжках.

У чому різниця між шунтуванням і стентуванням? Вона полягає також в термінах реабілітації після проведених дій. У першому випадку період відновлення триває довше, у другому - пацієнт зазвичай швидше входить в звичну колію. Крім того, шунтування тягне за собою набагато більше всіляких обмежень в подальшому, ніж стентування.