Різниця між ярликом і файлом

Різниця між ярликом і файлом

Уявіть, що в бухгалтерії вам пообіцяли дати потрібну програму. Ви відкриваєте будинку флешку і розумієте, що попрацювати не вдасться: невдалий лицар податкової звітності скопіював те, що звик кликати на своєму робочому столі. Йому, з огляду на професійній завантаженості, можна пробачити не знати, чим відрізняється ярлик від файлу, а ми в цьому все ж розберемося.

Зміст статті

  • Порівняння
  • Таблиця

Файл - іменована область даних на диску, основний об'єкт, з яким працюють ОС. Вся інформація в комп'ютерних системах зберігається і записується у вигляді файлів.

Ярлик - файл, графічно представляє посилання на об'єкт (документ, додаток, папку, малюнок, інший файл).

Уявіть собі бібліотеку, в сховище якої є книги, журнали, газети, альбоми. Всі вони розміщені на полицях в порядку, відомому бібліотекаря, але не співвідносяться зі звичайною людською логікою (припустимо, за датою надходження або коду ISBN). Ви можете довго шукати трактат "Життя папесси Іоанни", блукаючи між шаф, а можете звернутися до службового каталогу, в якому буде вказано, де те перебуває.

Відмінність ярлика від файлу на кшталт відмінності картки від книги: перші тільки посилаються на місце розташування друге. Якщо ж розглядати бібліотеку як систему, то її об'єктом буде будь-який зареєстрований носій інформації, так само як для комп'ютерної системи малюнок, фільм, пакет даних та інше будуть файлами.

Порівняння

Насправді вони мають мало спільного. Як і будь-який файл, ярлик можна переміщати, видаляти, копіювати, перейменовувати - словом, проробляти з ним всі стандартні маніпуляції. Один на одного наші об'єкти не впливають, хіба що при зміні місця розміщення файлу посилання ярлика перестає працювати, про що чесно попереджає система. У Windows 8 і 10 статус-кво відновлюється автоматично.

Зовні відрізнити ярлик можна по маленькій стрілці зліва внизу його значка - така позначка з'являється за замовчуванням в ОС Windows. У властивостях повідомляється, на який об'єкт є посилання, прописується повний шлях до нього.

В будь-якому файловому менеджері ми можемо побачити, в чому різниця між ярликом і файлом, до якого він веде. Незалежно від обсягу останнього ярлик "важить" кілька байт, бо складається лише з значка і посилання. Це зручно для розміщення на робочому столі: місце на системному диску залишається вільним.

За замовчуванням в Windows створюється ярлик, що копіює значок файлу і додає в початок імені своє позначення, але при бажанні це легко змінити. У програмах з текстовою оболонкою тип файлу можна дізнатися з розширення. У Windows у ярликів воно завжди. lnk, в Linux -. desktop, в Mac OS -. shortcut.

до змісту ↑

Таблиця

Ярлик Файл
Файл з посиланням на об'єкт Об'єкт (додаток, документ, малюнок і т. Д.)
Завжди малий обсяг Будь-який обсяг На значку є стрілка (лівий нижній кут)
На значку немає додаткових елементів Розширення. lnk,. shortcut або. desktop
Будь-яке розширення