Різниця між судном і кораблем

Різниця між судном і кораблем

Напевно, кожній дитина ставив своїм батькам питання: чим відрізняється корабель від судна? Питання здається легким, але він дуже просто ставить дорослих освічених людей в незручне становище, адже часто ми не замислюємося про елементарні речі. Тому сьогодні ми спробуємо висвітлити питання, в чому полягають основні відмінності корабля від судна. Щоб зрозуміти, в чому полягає різниця між двома плавальними засобами, необхідно знати визначення кожного з них.

Зміст статті

  • Корабель
  • Судно
  • Відмінності
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Корабель

Корабель - це морське або військово-морське судно різних класів. Поняття "корабель" походить від грецького слова "karabos", яке перекладається на російську мову як "судно". Через це і може виникнути плутанина між двома ідентичними поняттями.

Основними видами кораблів є фрегати, крейсери, корвети, катери, есмінці, мінно-тральні судна. У більшості випадків кораблі використовуються у військових цілях. Наприклад, раніше крейсери використовували для захоплення ворожих торгових суден. Завдяки потужності і силі гвинтових кораблів наздогнати противника не становило особливих труднощів. На сьогоднішній день кораблі використовуються тільки для військових цілей, що і закріплено в словнику морської термінології.

Фрегат до змісту ↑

Судно

Згідно словникам, поняття "судно" походить від слова "vessel", що з англійської мови перекладається як "посудина". Судно - це плавучий засіб, яке використовується в основному для транспортування вантажів або перевезення пасажирів. Це поняття за своїм визначенням ширше, ніж термін "корабель". Іншими словами, такі плавучі засоби, як катамаран і водний велосипед, можна назвати судном, але ні в якому разі не можна відносити до кораблям.

Катамаран до змісту ↑

Відмінності

Виходячи з представлених визначень, можна виділити основні ознаки, за якими корабель відрізняється від судна. По-перше, головна відмінність корабля від судна полягає в його будові. Недарма в минулому кораблем називали транспортний засіб, який мав закриту палубу.

По-друге, корабель - це слово, яке сталося з грецької мови від слова "Карабос". Саме тому греки називали кораблі, що володіють "пузатої" формою палуби, крабами. У російській мові це слово прижилося, тому кораблями стали називати будь-яке судно, незалежно від його типу. По-третє, на військовому кораблі в більшості випадків знаходиться озброєння. Хоча даний пункт не є обов'язковою умовою.

По-четверте, кожен корабель повинен володіти своєю власною символікою, яка дозволяє визначити, під чиїм керівництвом знаходиться та чи інша водний транспортний засіб. На кожному військовому кораблі є свій власний прапор і бортовий номер. По-п'яте, якщо корабель відноситься до військового типу, то він має очолюватися офіцером, який є чинним службовцям російського військового морського флоту. Під керівництвом офіцера знаходиться персонал, який також підпорядковується військової дисципліни.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Судно може бути як цивільним, так і військовим.Але ніколи корабель не буде цивільним.
  2. Основне призначення кораблів - захист суверенітету тієї чи іншої держави. Судна в більшості випадків використовуються для перевезення пасажирів або вантажів.
  3. Корабель знаходиться під керівництвом офіцера, якому підпорядковується екіпаж, що знаходиться під військовою присягою.
  4. Корабель має спеціальної військової символікою, яка дозволяє визначити приналежність плавучого засобу до того чи іншого флоту.
  5. В більшості випадків на кораблі знаходиться озброєння, на цивільному судні таке відсутнє.