Різниця між листом і сторінкою

Різниця між листом і сторінкою

Перериваючи читання, ми намагаємося запам'ятати потрібну сторінку. Вибираючи книгу, звертаємо увагу на якість листів і обкладинки. Чи є принципова різниця між сторінкою друкованого тексту і книжковим листом? Якщо є, в чому вона полягає?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Лист в друкованому виданні - формат паперу, який має певні стандартні параметри. Друкований матеріал розміщується на аркуші з двох сторін, кожна з яких представляє собою сторінку з послідовною нумерацією.

Сторінка - лицьова або зворотний частина листа, на якій розміщують друкований текст, ілюстрації, схеми, таблиці або інший вид інформації, призначений для зорового сприйняття та читання.

до змісту ↑

Порівняння

Книги, журнали, брошури, блокноти складаються з листів, які зшивають або з'єднують іншим способом в потрібній послідовності. Лист є структурною складовою будь-якого друкованого видання.

У видавничому і поліграфічному справі термін лист вживається в значенні одиниці виміру обсягу видання. Кількість авторських аркушів враховується при нарахуванні гонорару за видану книгу.

Сторінка, на відміну від листа, не рахується облікової поліграфічної одиницею. Вона фіксує кількість друкованих знаків та інших символів при підготовці до роботи неброшюрірованних текстів: доповідей, звітів, інформації для публічного виступу.

Книжкова сторінка - це розміщений на одній зі сторін аркуша текст або заголовна частина книги, в якій містяться назва книги, дані про автора, видавництві та рік випуску.

В будь-якому виданні кожна сторінка, крім заголовної, пронумерована. Такий порядок встановлений для зручності обчислювальний операцій при випуску поліграфічної продукції.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лист - заповнений з двох сторін текстом фрагмент друкованого видання стандартних розмірів.
  2. Сторінка - лицьова або зворотний частина листа.
  3. Лист в поліграфії - одиниця виміру обсягу видання.
  4. Сторінку не є поліграфічної одиницею виміру. Нумерація сторінок необхідна для зручності обчислення авторських гонорарів та інших операцій, вироблених при розрахунку друкованих аркушів.
  5. Надруковані аркуші зшивають, поєднуючи в книгу, журнал або брошуру.
  6. Сторінки можна зшити або з'єднати будь-яким іншим способом. Їх можна розташувати відповідно до нумерації.