Різниця між формою Т-12 і Т-13

Різниця між формою Т-12 і Т-13

З метою обліку робочого часу співробітників кадрові служби російських підприємств використовують форми Т-12 і Т-13. У чому специфіка даних документів?

Зміст статті

  • Що таке форма Т-12?
  • Що таке форма Т-13?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке форма Т-12?

Документ Т-12 є уніфікованою формою, затвердженою Держкомстатом РФ і використовуваної російськими підприємствами з метою обліку робочого часу найманих працівників. Офіційне найменування документа, про який йде мова, - "Табель обліку робочого часу та розрахунку оплати праці".

Даний джерело дозволяє:

  • зафіксувати те, чи приходив чоловік на роботу в конкретний день, і якщо не приходив - вказати причину (наприклад, знаходження співробітника у відпустці);
  • зафіксувати те, скільки годин людина була присутня на роботі.

Дані відомості потрібні компанії перш за все для коректного розрахунку зарплати працівника. Можна відзначити, що в структурі форми Т-12 є блок, в якому фіксуються відповідні розрахунки. Дані в нього зазвичай вписує бухгалтерія організації. Але використовувати блок для розрахунків зарплати, який присутній в формі Т-12, необов'язково. Бухгалтери в цих цілях можуть задіяти інші інструменти, які вважатимуть за потрібне.

натисніть на картинку для увеліченіяФорма Т-12

Форма Т-12 призначена для введення даних вручну - на ПК в Word або ж кульковою ручкою, якщо використовується паперовий варіант документа.

Основним елементом даного джерела є таблиця. У ній повинно заповнюватися 55 граф - з метою вказівки максимально докладних відомостей про відвідування співробітниками фірми своєї роботи, а також відображення інформації про зарплату людини.

до змісту ↑

Що таке форма Т-13?

Даний джерело має те ж призначення, що і попередній. Він був затверджений, як і форма Т-12, Держкомстатом РФ. Однак форма Т-13 розрахована на заповнення в автоматичному режимі - тобто за допомогою спеціалізованих комп'ютерних програм і систем контролю доступу, які використовуються з метою обліку відвідувань співробітниками фірми своєї роботи. Крім того, в формі Т-13 відсутня блок для розрахунку зарплати.

натисніть на картинку для увеліченіяФорми Т-13

Офіційне найменування документа, про який йде мова, - "Табель обліку робочого часу". Якщо, таким чином, облік відвідувань співробітниками роботи ведеться в автоматичному режимі, то бухгалтерія в будь-якому випадку повинна використовувати для розрахунку зарплати сторонні інструменти.

Структура форми, про яку йде мова, істотно більш спрощена в порівнянні з тією, що характеризує попередній документ. Так, в таблиці, що є основним елементом форми Т-13, присутній 13 граф.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність форми Т-12 від Т-13 полягає в тому, що перший документ призначений для фіксації відвідувань співробітниками компанії своєї роботи вручну, а другий - використовується в тих же цілях, але заповнюється в автоматичному режимі. У формі Т-12 присутній, а в Т-13 відсутня блок з розрахунками по зарплаті. Розрізняються документи і за кількістю граф в таблиці, яка є основним елементом відповідних табелів.

Визначивши, в чому різниця між формою Т-12 і Т-13, зафіксуємо висновки в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Форма Т-12 Форма Т-13
Що спільного між ними?
Обидві форми дозволяють підприємствам вести облік відвідувань співробітниками своєї роботи
У чому різниця між ними?
Включає блок для розрахунку зарплати співробітників виходячи з статистики відвідувань ними роботи Чи не включає відповідного блоку
В таблиці, що є основним елементом форми, передбачено 55 граф В таблиці, що є основним елементом форми, заповнюється 13 граф
Призначена для введення інформації вручну Призначена для введення інформації в автоматичному режимі - як правило, при залученні комп'ютеризованих систем контролю доступу на територію підприємства