Різниця між сервелат і салямі

Різниця між сервелат і салямі

Ковбасна продукція, яку можна побачити на прилавку будь-якого продуктового магазину, дуже різноманітна. Розглянемо лише два з безлічі сортів, а точніше, з'ясуємо, чим відрізняється сервелат від салямі.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Сервелат - делікатесний продукт, одержуваний методом копчення. Однак по найбільш раннім рецептами, які датуються XVI століттям, таку ковбасу виготовляли, лише обробляючи підготовлену масу окропом.

натисніть на картинку для увеліченіяСервелат

Салямі - тверда вишукана ковбаса. Для отримання виробів подібного роду м'ясної складу спочатку піддається ферментації, а потім здійснюється вяление.

натисніть на картинку для увеліченіяСалямі до змісту ↑

Порівняння

Ковбаса тієї та іншої різновиди вважається "благородної". Основним інгредієнтом в кожному випадку є відмінне м'ясо. Крім нього до складу виробів включаються спеції та інші необхідні добавки. Малюнок на зрізі обох ковбас може бути дуже схожим. А головна відмінність сервелат від салямі полягає в способі виготовлення. А він, у свою чергу, впливає і на основні характеристики.

Сервелат за традиційним рецептом спочатку варять, а після ретельно коптять. В результаті виходить продукт щільної консистенції, але досить м'який і соковитий. Якщо звернути увагу на смак, то у сервелат він класичний, ніжний.Колір на зрізі батончика рожевий. Верхнє покриття таких виробів може бути кілька потовщеним. Воно чисте, міцне і еластичне.

Що стосується салямі, то у цієї ковбаси інша технологія виробництва. Тут суміш інгредієнтів спершу піддають бродінню, розвішуючи набиті оболонки в теплому і вологому місці на деякий час. Потім напівфабрикати переносять в прохолодне приміщення, де вони природним чином ущільнюються в своїй структурі.

На виході отримують тверду сухувату ковбасу з характерною приємною кислинкою і темним бордовим відтінком. Такий продукт історично був популярний у європейських селян. Розрізаний, він міг зберігатися в звичайних умовах цілий місяць, будучи рятівним доповненням до раціону, часом мізерного і нерегулярному.

У чому різниця між сервелат і салямі? Вона криється ще й у тому, що тільки у виробів другого різновиду на поверхні може проглядатися цвіль, яка в цьому випадку є абсолютно нешкідливою. Якщо торкнутися питання безпосереднього вживання розглянутих продуктів, то тут допустимі різні варіанти.

Наприклад, сервелат є дуже слушним компонентом бутербродів і піци. Тим часом пікантну ковбасу іншого сорту можна подати в тонкій нарізці до якого-небудь вишуканого провину.