Різниця між семінаром і конференцією

Різниця між семінаром і конференцією

Публічні обговорення наукових питань і проблем можуть здійснюватися за допомогою проведення таких заходів, як семінар або конференція. У чому їх специфіка?

Зміст статті

  • Що таке семінар?
  • Що таке конференція?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке семінар?

Під семінаром традиційно прийнято розуміти вид навчально-практичних заходів, що проводяться, як правило, в вузах з метою обговорення різних тем або результатів робіт, виконаних студентами в рамках наукових досліджень. Тема семінару зазвичай озвучується викладачем до його проведення, що дає можливість студентам ґрунтовно підготуватися до даного заходу.

Мета проведення семінару - закріплення знань учнів в тих чи інших тематичних напрямках. Крім того, в рамках відповідних заходів вітаються дискусії. Очікується, що студенти будуть розвивати навички участі в них.

Разом з тим слово "семінар" також може вживатися в контексті:

  1. публічних дискусій підприємців - якщо мова йде про бізнес-семінарах;
  2. обговорень різних дослідницьких проблем викладачами, професорами, експертами - якщо мова йде про науковому семінарі;
  3. дискусій по інтернету за участю декількох чоловік - якщо мова йде про онлайн-семінарах, в тому числі і з використанням відеоканалів.

На практиці застосування даного терміна регулярно здійснюється у всіх зазначених контекстах. Зазвичай семінари відповідних типів передбачають обговорення невеликої кількості тем - як варіант, це можуть бути актуальні питання розвитку суспільства, економіки.

до змісту ↑

Що таке конференція?

Під конференцією прийнято розуміти в достатній мірі масштабне зібрання, організоване з метою обговорення наукових тем, питань бізнесу, політичних подій, економічних процесів. Як і семінар, воно нерідко проводиться в онлайновому форматі.

Конференція може припускати обговорення, як і в випадку з семінаром, не тільки в достатній мірі вузького кола питань (в цьому випадку головне завдання її проведення - детальне вивчення теми), але і вельми широкого спектру різних тем. В обох випадках основні дискусійні моменти зазвичай представляє доповідач, після чого учасники конференції обговорюють те, що людина розповіла.

Найчастіше конференція триває довго - іноді близько тижня. Це залежить від значимості і складності обговорюваних питань.

до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність семінару від конференції полягає головним чином в масштабах заходів - якщо перший термін розуміти в широкому контексті. Семінар передбачає участь відносно невеликої кількості людей - близько кількох десятків - і проводиться, як правило, протягом відносно короткого терміну (зазвичай в межах робочого дня). Конференції можуть припускати участь декількох тисяч чоловік. Їх тривалість, як ми зазначили вище, нерідко становить тиждень, іноді - більше.

В свою чергу, традиційне розуміння сутності семінару - як навчального заходу в вузі - в принципі не передбачає його заміни терміном "конференція". Тому якщо говорити про вузьку трактування слова "семінар", то відмінність його від поняття "конференція" полягатиме в безальтернативності застосування.

Визначивши, в чому різниця між семінаром і конференцією, зафіксуємо висновки в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Семінар Конференція
Що спільного між ними?
Якщо трактувати поняття семінару в широкому сенсі, обидва терміни позначають публічний захід, в рамках якого обговорюються наукові теми, різні питання бізнесу - в офлайновом, онлайновому форматах
У чому різниця між ними?
Передбачає участь близько кількох десятків людей Може припускати участь декількох тисяч чоловік
Тривалість семінару зазвичай не перевищує 1 робочого дня Конференція може тривати кілька днів
Термін застосовується для позначення навчального заходу в вузі, яке є обговорення студентами тієї чи іншої теми Термін не застосовується з метою позначення відповідних навчальних заходів в вузах