Різниця між самовпевненістю і впевненістю

Різниця між самовпевненістю і впевненістю

Дивна властивість російської мови віртуозно грати відтінками дуже близьких за змістом понять і понять воістину вражає. Ось чому, наприклад, самовпевненість відрізняється від впевненості в собі? На перший погляд, вони так близькі ... Але при найближчому розгляді - нескінченно далекі один від одного! Чому слід розрізняти самовпевненість і впевненість? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Самовпевненість - надмірна, необгрунтована, показна упевненість людини у власній непогрішності, зайва бравада.

Впевненість - властивість особистості, засноване на об'єктивній оцінці людиною власних здібностей, можливостей і навичок.

до змісту ↑

Порівняння

Як не вражає, за спостереженнями психологів, самовпевненість - це перша ознака невпевненого в собі людини. Самовпевнені люди ховають свої комплекси під агресивністю, показною хоробрістю, егоїстичністю, зарозумілістю, бравадою і навіть зовнішньої незворушністю. Основи як впевненості, так і самовпевненості закладаються ще в дитинстві: багато що залежить від зовнішніх чинників (наприклад, розлучення батьків) і виховання.Неправильно вихований індивід виростає злим, пасивним, образливим, метушливим. Ці негативні якості він ховає під маскою самовпевненості.

Впевнений людина - це Особистість. Він усвідомлює свої переваги і недоліки, поважає свою індивідуальність, ні перед ким не підлещується, несе себе по життю з почуттям власної гідності. Впевненість невіддільна від щирості: вона несумісна з брехнею і лицемірством. Впевнений людина не боїться висловлювати свою думку, в тому числі і перед великою аудиторією, вміє настояти на своєму. Але при цьому адекватно реагує на критику і зауваження. Він здатний самостійно робити висновки про те, що відбувається, не покладаючись тільки на думку оточуючих, традиції і авторитети. Впевнений приймає людей такими, якими вони є.

Самовпевнений (тобто насправді невпевнений) людина прагне до домінування над оточуючими, до слави, до влади. Він сперечається буквально з будь-якого приводу і постійно потрапляє в "слизькі" і конфліктні ситуації, болісно самолюбний і надмірно уразливий. Самовпевнений вважає, що життя постійно кидає йому виклик, тому багато звичайні обставини стають для нього справжньою проблемою.

Багато великих компаній при тестуванні майбутніх співробітників віддають перевагу саме впевненим, а не самовпевненим претендентам, оскільки вважають, що особливості характеру і поведінку останніх може зашкодити інтересам справи.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поняття впевненість несе в собі позитивний сенс, поняття самовпевненість - негативний.
  2. Впевненість в собі вважається психологами основою адекватного, розумної поведінки.Самовпевненість - тривожний симптом, який свідчить про проблеми з психікою і поведінкою.
  3. Впевненість грунтується на правильному розумінні себе і свого місця в світі, на об'єктивних показниках. Самовпевненість не має обґрунтованої підгрунтя.
  4. Впевнений людина повна почуття власної гідності і знає про свої потреби і можливості. Самовпевненим дуже легко маніпулювати: він, як ні парадоксально, - вкрай невпевнена в собі особистість. Самовпевненість - це оманлива бравада.