Різниця між картами пам'яті sDHC і SDXC

Різниця між картами пам'яті SDHC і SDXC

В картах пам'яті сьогодні заплутатися дуже легко: типи, класи, різні виробники і різні формати становлять найширший асортимент на прилавках. Багато користувачів впевнені, що основним критерієм вибору карти повинен бути її обсяг, а другорядне значення має ціна. Ну і фізичні розміри і конструкція - головне, щоб входила в слот на пристрої. При чудовому різноманітті накопичувачів декому здається достатньою приналежність карти до типу SD, а на повне найменування можна не звертати уваги: ​​швидкість, клас, новизна в кінцевому підсумку не настільки і важливі. Однак, незважаючи на майже повну зовнішню ідентичність і спільні завдання, карти пам'яті SDHC і SDXC розрізняються кардинально і можуть виявитися несумісними з пристроєм, для якого їх придбали. Спробуємо розібратися, в чому ж відмінності.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

SDHC - формат карт флеш-пам'яті, що відповідає стандарту SDA 2. 0 і призначений для використання в мобільних пристроях. SDHC вважається третім поколінням SD.

SDXC - формат карт флеш-пам'яті, який вважається четвертим поколінням SD і відповідає стандарту SDA 3. 0 і SDA 4. 0.

до змісту ↑

Порівняння

Споживча різниця між картами пам'яті SDHC і SDXC - в максимально можливому обсязі флеш-пам'яті. Для карт SDHC межа становить 32 ГБ (а мінімум - 4 ГБ), для SDXC - 2 ТБ (мінімум - 64 ГБ).Втім, остання цифра вражає поки тільки теоретично: переписати колекцію серіалів на одну карту пам'яті ви все ж не зможете через брак такої (станом на липень 2013). А ось обсяг 256 ГБ вже доступний, хоча вартість такої карти дорівнює вартості двох, а то й трьох твердотільних накопичувачів, кожен з яких надасть той же обсяг. Але платимо-то ми за компактність і мобільність, так що все цілком чесно.

На відміну від карт SDHC, формат SDXC отримав два релізу практично одночасно. Відповідність стандарту SDA 3. 0 дозволяє уявити обсяг 64 ГБ із середньою швидкістю обміну даними 90 Мб / с. Стандарт SDA 4. 0 припускає позамежні 2 ТБ обсягу і 300 Мб / с. SDXC менше 64 ГБ немає, так що при виборі карти пам'яті для пристрою варто звертати увагу на обмеження по максимуму, заявлені виробником. Карти SDXC третього покоління можуть бути сумісні з деякими пристроями для читання SDHC, карти четвертого покоління кардрідер SDHC не підходять. Зате кардрідери і інші пристрої, що сприймають SDXC, прекрасно будуть працювати і з картами SDHC. Форматування карти SDXC в пристрої, для неї не призначеному, призведе до псування майна, тоді як SDHC в цьому відношенні більш стійкі.

Ключова відмінність SDHC від SDXC - в файлової системі. Якщо ранній формат форматується в FAT32 (як правило, але не обов'язково), то для молодшого покоління створена файлова система exFAT. Творцем виступила Microsoft, так що відкритим операційним системам робота з SDXC по-білому не світить - тільки після танців з бубнами. ОС Windows молодше Vista теж не підтримують нові стандарти без додаткових драйверів, а ось для Mac OS X 10. 6. 5 і старше зроблено виняток - файлова система exFAT там приймається нарівні з традиційною FAT32.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. SDHC відповідає стандарту SDA 2. 0, SDXC - стандарту SDA 3. 0 і 4. 0.
  2. Мінімальний обсяг пам'яті для SDHC 4 ГБ, максимальний - 32 ГБ, для SDXC - відповідно 64 ГБ і 2 ТБ.
  3. Карти SDHC сумісні з пристроями для читання SDXC, зворотної сумісності немає.
  4. SDHC форматируются зазвичай в FAT32, SDXC - в exFAT.
  5. SDXC підтримуються не всіма операційними системами.