Різниця між скринінгом і УЗД

Різниця між скринінгом і УЗД

Вагітність - це один з найпрекрасніших періодів у житті кожної жінки. Вона розквітає в цей період і готується до довгоочікуваного материнства і до знайомства з найдорожчою людиною в своєму житті - зі своїм малюком. Звичайно, весь цей час їй доведеться працювати над собою в тісному контакті з фахівцями, які призначають часом дуже незрозумілі обстеження. Давайте розберемося, чим відрізняється скринінг від УЗД і що краще для здоров'я майбутньої мами і її малюка.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

УЗД (ультразвукове дослідження) - це унікальна можливість отримання зображення внутрішніх органів. Це один з найбільш популярними не інвазивних методів дослідження, він заснований на здібності ультразвуку отримувати точну і чітку картинку досліджуваного органу і не володіє іонізуючим дією. Саме тому УЗД можна робити необмежену кількість разів.

Скринінг при вагітності (пренатальний скринінг) - це комплексне дослідження. Воно включає в себе біохімічні та ультразвукові дослідження, які показують стан розвитку плода на певний момент. Біохімічний скринінг є розгорнутий аналіз крові, допомагає виявити наявність в крові маркерів, що з'являються при певних генетичних захворюваннях (синдром Едвардса, Дауна та інші патології нервової трубки).Однак для установки діагнозу одного біохімічного скринінгу недостатньо, тому разом з ним проводиться УЗД.

до змісту ↑

Порівняння

Як ми вже з'ясували, УЗД - це один із сучасних і безпечних методів дослідження, який дозволяє без проблем визначити стан цікавить органу і встановити відповідний діагноз. Метод УЗД грунтується на принципі ехолокації - спеціальні датчики випромінюють ультразвукові коливання, які відбиваються від досліджуваного органу і приймаються назад тими ж датчиками. На основі отриманої інформації комп'ютер видає на екран картинку досліджуваного об'єкта.

Для визначення стану плода і для виключення різних генетичних захворювань УЗД кілька разів роблять протягом всієї вагітності, проте, проводять його в комплексі з біохімічними дослідженнями. Таке дослідження називається скринінгом.

Скринінг обов'язково проводиться в першому і другому триместрі вагітності (іноді призначається додатковий скринінг в третьому триместрі) і виявляє практично всі анатомічні дефекти і аномалії розвитку плода. Пренатальний скринінг включає в себе кілька етапів і дає достовірну інформацію про розвиток малюка і про можливі проблеми в його здоров'я. Пренатальний скринінг на сьогоднішній день прийнято вважати одним з найбільш безпечних та інформативних засобів діагностики. До цих якостей можна додати можливість масового використання, що вигідно відрізняє його від інших сучасних засобів пренатальної діагностики.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. УЗД - це ультразвукове дослідження внутрішніх органів, скринінг - це комплексне дослідження плоду, він включає в себе УЗД.
  2. УЗД годиться для дослідження будь-якого органу, скринінг - це дослідження плоду.
  3. УЗД проводиться в будь-який час, скринінг - на певних термінах вагітності.