Різниця між скануванням і копіюванням

Різниця між скануванням і копіюванням

В каталогах магазинів електроніки МФУ грунтовно тіснять моноустройства. У більшості випадків це недорого і зручно, тільки іноді функціонал затребувана не весь. Хтось не розуміє, чим відрізняється сканування від копіювання, бо новенький апарат працює тільки в якості принтера. Пора б зійти з узбіччя технічного прогресу і розібратися нарешті в цих простих операціях.

Зміст статті

  • Порівняння
  • Таблиця

Сканування - отримання копії документа за допомогою сканера в цифровому форматі для введення її в комп'ютер.

Копіювання - отримання точної копії (або безлічі копій) документа на паперовому носії за допомогою копіювального апарату.

В основі обох процесів лежить технологія зчитування зображення з поверхні плоского носія світлочутливими елементами. Тільки цілі абсолютно різні, в чому і полягає основна відмінність сканування від копіювання: сканер створює файл, а копір видає роздруківку. Об'єднання двох різних пристроїв в МФУ стало можливим саме через ідентичність способу обробки вихідного документа.

Порівняння

Копіювати документи доводилося кожному, і далеко не десяток разів, тому з процесом більш-менш знайомі все: в апарат закладається оригінал, дається команда, через кілька секунд в лотку видачі з'являється точна копія на аркуші паперу.З сканерами же деякий час назад мали справу професіонали, оцифровувати книги і фотографії, але з розвитком електронного документообігу в необхідності цих пристроїв переконалися всі користувачі.

Сканування дозволяє отримати копію документа з паперового носія в цифровому вигляді. Для комп'ютера і сторінка з текстом, і картинка, і схема будуть представлені в форматі графічному, ніби фотографія. Після збереження на диск з цими файлами можна буде працювати далі: спеціальні програми дозволять розпізнати текст і відредагувати зображення, відправити їх по електронній пошті, передати по мережі, зберегти в архіві. Копіювання ж не дає таких широких можливостей: з отриманими роздруківками можна здійснювати лише ті ж дії, що і з оригіналом.

Робота зі сканером вимагає обов'язкового підключення до ПК: необхідно не тільки налаштувати режим (вказати дозвіл, кольоровість, якість), але і визначити папку для збереження отриманих файлів. Як правило, до будь-якої моделі додається фірмове програмне забезпечення, що дозволяє редагувати зображення. Портативні апарати зберігають скани на вбудований накопичувач або зовнішню карту пам'яті, проте працювати з ними можна тільки за допомогою ПК (ноутбука, планшета або смартфона).

копіювальних апаратів (в просторіччі часто званим "ксероксами") не потрібно підключення до іншої оргтехніки, вони повністю автономні. По суті, простий копір складається з скануючого і друкуючого пристроїв в одному корпусі. Налаштування процесу (кількість копій, їх якість, порядок друку) задаються з панелі управління.

Як споживачі ми бачимо, в чому різниця між скануванням і копіюванням: перше виявляється вельми економічно.Воно не вимагає витратних матеріалів: для створення цифрового файлу потрібен тільки оригінал документа. Отримання ж паперової копії затратно рівно настільки, наскільки затратна друк: папір, картриджі з тонером, сам тонер або послуги заправки коштують грошей.

Сучасні МФУ дозволяють об'єднати два розглянутих процесу: поверхню оригіналу сканується, створюється цифрове зображення, а потім, в залежності від отриманого завдання, воно або зберігається в файл, або роздруковується. При малої завантаженості автономні принтер і сканер, підключені до ПК, можуть замінити копіювальний апарат.

до змісту ↑

Таблиця

Сканування Копіювання
Отримання цифрової копії документа у вигляді файлу Отримання копії документа на паперовому носії
Дає можливість працювати з копією на ПК, редагувати, пересилати в електронному вигляді Дає можливість працювати з копією, як з оригіналом
Вимагає підключення до ПК Чи не задіє іншу оргтехніку
Чи не використовуються витратні матеріали Потрібні папір і тонер (чорнило) для друкувального пристрою