Різниця між сотейником і сковородою

Різниця між сотейником і сковородою

Сковорода і сотейник - незамінна посуд на кухні будь-якої господині. І якщо призначення сковороди відомо абсолютно всім, то мало хто знає, що робити з сотейником. А між тим, сотейник - це різновид тієї ж самої сковорідки, тільки з трохи розширеним спектром дій. Від сковороди він відрізняється не тільки зовнішнім виглядом, але і способом застосування. Потрібно вміти розрізняти цю, на перший погляд, дуже схожу кухонне начиння, адже знаючи призначення сковороди і сотейника, можна приготувати велику кількість смачних страв і порадувати ними своїх рідних.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Сотейник - посуд, що поєднує в собі функції сковороди і каструлі. Він призначений для смаження, варіння, тушкування, пасерування.

Сотейник

Сковорода - посуд, призначена для смаження їжі.

Сковорода до змісту ↑

Порівняння

Сковорода застосовується для обсмажування продуктів. "Поле" діяльності сотейника набагато ширше: крім звичайної смаження, в ньому можна пасерувати, тушкувати і навіть варити.

Сотейник значно важче звичайної сковороди за рахунок більш товстих і високих стінок і рівного масивного дна. Високі стінки сотейника розташовані максимально прямо, в той час як у сковороди вони знаходяться під невеликим кутом.Своїм зовнішнім виглядом сотейник більше схожий на каструлю, ніж на сковороду.

Ми звикли, що сковороди мають круглу форму. Форма сотейника може бути різною: від звичайної круглої до видовженої овальної. Ручок у сотейника найчастіше дві. Але зустрічаються також моделі з однією ручкою, схожі зовні на сковороди.

Сотейник можна застосовувати для приготування страв на плиті (газової або електричної) і в духовій шафі. Сковорідку ми, як правило, в духовку не ставимо (за винятком особливо підприємливих господинь, які прибирають з цього посуду ручку і використовують її як деко для запікання).

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У сотейник значно більше функцій, ніж у звичайній сковороди. У ньому можна смажити, тушкувати, пасерувати, варити.
  2. Сотейник важче і масивніше сковороди.
  3. Стінки у сотейника товщі і вище. Також вони розташовані прямо, а у сковороди - під кутом.
  4. Дно сотейника більш товсте і рівне.
  5. Сотейник може мати різну, не тільки круглу, форму.
  6. Сотейник можна застосовувати для приготування страв не тільки на плиті, а й в духовій шафі.