Різниця між сардельками і Шпикачки

Різниця між сардельками і Шпикачки

Апетитні ковбасні вироби промислового виробництва нерідко виручають нас, якщо потрібно швидко і недорого перекусити. Досить кинути напівфабрикати в киплячу воду, і через кілька хвилин можна вже приступати до трапези. Але якщо комусь більше до душі сардельки, вельми схожі на "Докторську" ковбасу, то інші віддають перевагу Шпикачки, що нагадує "Любительську". Це, безумовно, справа смаку. Але щоб визначитися зі своїми уподобаннями, важливо розібратися, чим відрізняються сардельки від шпікачек.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Сардельки - варені м'ясні вироби у формі товстих і досить коротких ковбасок, виготовлені з фаршу, має однорідну структуру.

Сардельки

Шпикачки - варені м'ясні вироби у формі подовженого овалу або циліндра, приготовані з ковбасного фаршу, що має неоднорідну структуру з вкрапленнями жиру; вид сардельок.

Шпикачки до змісту ↑

Порівняння

Отже, шпикачки представляють собою різновид сардельок. За формою розглядаються харчові продукти схожі, вся справа в різній начинці всередині оболонки. На виробництві сардельки заповнюються однорідним, ретельно перемолотим фаршем, що складається з яловичини і свинини (або ж тільки з одного виду м'яса), спецій, стабілізатора і фіксатора забарвлення.Відповідно до Держстандарту, в якісному продукті не повинно бути ні крохмалю, ні сої, ні муки!

У шпікачек склад, в принципі, ідентичний, але при їх виготовленні не обійтися без важливого інгредієнта, який згадується в самому їх назві, - шпику, або сала. Порізаний на шматочки шпик розміром не більше 4 мм повинен мати виражений білий колір з рожевим відтінком. Жовтий колір - тривожна ознака: значить, в ковбаски було додано не дуже свіже сало.

Таким чином, відмінність сардельок від шпікачек - не тільки в складі продуктів, але і в зовнішньому вигляді фаршу. Якщо розрізана навпіл сарделька має абсолютно однорідну і рівномірно забарвлену консистенцію, то у шпикачки в першу чергу звертає на себе увагу неоднорідна структура з яскраво вираженими вкрапленнями шпику білого кольору.

Щоб подати до столу сардельки, досить відварити їх в киплячій воді протягом приблизно 4-5 хвилин, що дозволяє в повній мірі насолодитися соковитістю і ароматом цих ковбасних виробів. Зайве довга теплова обробка помітно знижує смакові якості продукту.

Ідеальний варіант приготування шпікачек - обсмажування на розпеченому жирі. Попередньо апетитні ковбаски бажано в декількох місцях проткнути гострою вилкою. В такому випадку знаходяться всередині них шматочки сала починають витоплюється на поверхню, завдяки чому готову страву покривається рум'яною скоринкою і видає апетитний запах. Нерідко шпікачки готують на відкритому вогні, використовуючи гриль або шампури. Це швидкий і простий варіант страви для пікніка.

Слід враховувати, що через знаходиться в їх складі сала шпікачки помітно калорийнее сардельок, які можна назвати більш дієтичним продуктом.Поживна цінність сардельок - близько 215 ккал на 100 г, в той час як у шпікачек цей показник становить приблизно 340 ккал.

Наведена нижче порівняльна таблиця дасть ємний відповідь на питання, в чому різниця між сардельками і Шпикачки.

до змісту ↑

Таблиця

Сардельки Шпикачки
Консистенція фаршу однорідна, рівномірного кольору В фарші помітні білі шматочки шпику розміром близько 4 мм
Продукт менш калорійний - близько 215 ккал на 100 г, містить менше жиру Продукт більш калорійний - близько 340 ккал на 100 г, містить більше жиру
Зазвичай готуються в киплячій воді, час приготування - недовгий (4-5 хвилин), щоб страва не виварити і не втратило насиченість смаку Найкращий варіант приготування - обсмажування на грилі або на шампурах, на сковороді: це дозволяє страві обре ти соковитість і апетитний аромат копчення, покритися рум'яною скоринкою