Різниця між сатином і бавовною

Різниця між сатином і бавовною

Різновидів тканин існує так багато, що розібратися в них не завжди просто. Наприклад, не кожен відповість на питання, чим відрізняється сатин від бавовни. Спробуємо це з'ясувати.

Визначення

Сатин - матеріал, традиційно бавовняний, з особливим типом плетіння.

Бавовна - волокна однойменного рослини, з яких виготовляються багато тканини.

Порівняння

Отже, мова йде про поняття, що відносяться до двох незалежних категоріям. Відмінність сатину від бавовни полягає в тому, що перше слово позначає техніку плетіння ниток, а друге - походження тканини.

сатин, в принципі, можна назвати і синтетичний, і шовковий продукт, але зазвичай в цьому випадку мається на увазі саме бавовняна матерія. Тканина подібного роду вважається вишуканою. Важливе значення тут має вже те, що для її виготовлення використовується тільки сировина кращої якості.

В основі сатинового полотна - більш об'ємні волокна, а зовнішня сторона виконується з тих, що тонший. Плетіння є складним, лицьові нитки в ньому через кілька кроків вплітаються в виворітні. В результаті матеріал набуває розкішний вигляд. Але головне - блиск сатину, подібний шовковому. Він досягається завдяки тому, що нитки для виготовлення тканини беруться добре скручені.

Крім того, є сорти сатину з ще більш вираженим сяйвом, для отримання якого застосовуються такі методи, як мерсеризація і каландрирование.Треба сказати, лискучий ефект у обговорюваної тканини є тільки зовні. Нижня поверхня виробів матова, що безумовно є плюсом постільної білизни, яке найчастіше шиють з сатину, адже воно не ковзає по основі, а надійно зчіплюється з нею.

Сатин не тільки володіє благородним глянсовим блиском. Він також відрізняється м'якістю, приємною для тіла, і щільністю, яка зумовлює тривалу службу. Внаслідок всіх цих переваг матеріал і коштує відповідно - дорожче інших варіантів того ж походження.

Розглядаючи, в чому різниця між сатином і бавовною, слід згадати і про інших зразках, виготовлених з волокон південного рослини. До них відноситься, наприклад, бязь. У неї просте, "шахматкою", плетіння ниток і цілком звичайний вигляд. Така тканина грубувата, але практична, дуже шкарпетках і коштує набагато дешевше. Ще один різновид - поплін. Цей матеріал як би проміжний між двома вже названими і по якостям, і за ціною. Існують і інші варіанти тканин з бавовни.