Різниця між супутником і ракетою

Різниця між супутником і ракетою

На сьогоднішній момент наука зробила крок далеко вперед, а вчені змогли створити величезне різноманіття найрізноманітніших машин, пристосувань і пристроїв. Космічна техніка не відстає в цьому напрямку, і часом простій людині важко зрозуміти, чим відрізняється один вид обладнання від іншого. Наприклад, в чому відмінності ракети від супутника? Розберемося детальніше в цій темі.

Супутник представляє собою створений людиною космічний апарат, який випущений на орбіту планети і обертається там досить тривалий час. Для чого людині запускати штучний супутник в космічний простір? Відповідь проста - для вивчення найрізноманітніших природних явищ і процесів. Так, деякі супутники пов'язані з вивченням різних галактик, інших планет Сонячної системи та інших космічних об'єктів, інші - з дослідженням поведінки тварин поза звичним місцем їх проживання, треті - для фіксації змін кліматичних умов на планеті, четверті - для трансляції телебачення і так далі. Але який би тип штучного супутника ні розглядався, основна їх функція - збирати або отримувати будь-яку інформацію і передати отримані дані для подальшого аналізу.

Супутник

Ракета є штучно створеним об'єктом, який рухається за рахунок будь-якої сили.Відповідно, кожен такий об'єкт має спеціальні двигуни, найпоширенішим з яких є хімічний. Сенс його дії полягає в тому, що особливе ракетне паливо окислюється в камері згоряння, а виділяється при цьому енергія дає ракеті можливість рухатися. Призначення ракет можна звести до трьох основних позиціях, найбільш відомою з яких є військова справа, тобто ці механізми використовуються для нанесення будь-якого удару по протиборчої сторони. Але, крім цього, ракети використовуються також і в якості транспортного механізму, коли, наприклад, в космічний простір необхідно доставити якийсь вантаж. І третій метою створення такого типу пристроїв є можливість їх використання для вивчення метеорологічних і геофізичних змін на планеті.

Ракета

Отже, супутник і ракета - це наукові праці і дії багатьох вчених, але мета створення цих механізмів різна. Супутники покликані вивчати різні процеси, що відбуваються на поверхні Землі і в космічному просторі поруч з нею. У свою чергу ракети покликані не тільки досліджувати різні природні явища, але також служити військовій справі або доставляти необхідні вантажі в певні точки. Супутники не володіють яким-небудь двигуном для пересування (хоча іноді зустрічаються невеликі двигуни для коригування орбіти), а ракети мають спеціальний пристрій, здатний надавати їм реактивну силу для переміщення в просторі.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У супутників тільки одна мета - дослідження, в той час як у ракет їх три - дослідження, транспортування і оборона.
  2. Ракети пересуваються за допомогою енергії, що виникає при згорянні палива, а супутники рухаються під дією швидкості, яку їм надали спочатку.