Різниця між sATA і SATA2

Різниця між SATA і SATA2

В даний час інтерфейс SATA залишився в поле зору ремонтників і власників остаточно застарілих систем. Однак, незважаючи на оновлення до SATA 2, а потім і до SATA 3, питання про відміну першого релізу від другого все ще актуальний: при апгрейді системи, ремонті або виборі комплектуючих багато користувачів плутаються, а ще більше їх заплутують некомпетентні консультанти, що позначають послідовні інтерфейси абревіатурою SATA без вказівки версії. Тому - дивимося уважно на обидва.

Інтерфейс SATA - послідовний інтерфейс обміну даними між системою і накопичувачем інформації. Іноді вживається позначення SATA 1 - для позначення першого покоління стандарту. За допомогою SATA підключаються жорсткі диски, SSD-накопичувачі, оптичні приводи.

SATA 2 - оновлення інтерфейсу SATA, що надає вищу швидкість передачі даних.

Відмінності між двома інтерфейсами складаються в специфікації. Так, SATA передбачає пропускну спроможність в 150 Мб / с, тоді як SATA 2 - вдвічі підвищує ставки, до 300 Мб / с. Шина контролера у випадку з SATA працює на частоті 1, 5 ГГц, SATA 2 - 3 ГГц.

Інтерфейси SATA назад сумісні, так що при виборі обладнання враховувати можна тільки пропускну здатність. Однак варто пам'ятати, що сумісність означає узгодження швидкостей в меншу сторону, тобто жорсткий диск з контролером SATA 2, підключений до інтерфейсу SATA на материнській платі, забезпечить роботу зі швидкістю 150 Мб / с, а не 300 Мб / с, як заявлено в інструкції .Слід зауважити, що на роботі системи таке падіння швидкості ніяк не відбивається, тому що швидкість роботи самих жорстких дисків не дотягує зазвичай навіть до повноцінного використання пропускної здатності SATA.

В пристроях SATA 2 використовується технологія NCQ (Native Command Queuing - апаратна установка черговості команд), покликана підвищити швидкодію. Внаслідок застосування цієї технології пристрій здатний приймати кілька одноразових запитів і встановлювати пріоритет їх виконання відповідно до конкретними завданнями з метою підвищення продуктивності. SATA не підтримує NCQ, що пояснює тривалу конкуренцію цього інтерфейсу з SCSI, який реалізує аналогічну функцію.

В даний час SATA-інтерфейс не застосовується ні в виробництві жорстких дисків, ні у виробництві материнських плат. SATA 2 поступово теж йде в минуле, але на материнських платах часто розпаяні роз'єми і для цього інтерфейсу, і для нового стандарту SATA 3. Зроблено це не для того, щоб користувач міг поставити вже наявний жорсткий диск з даними в нову систему без ризику втрати інформації (зворотна сумісність не вимагає хитрувань), а для можливості підключення твердотільних накопичувачів, здатних затребувати повну пропускну здатність, на відміну від повільних жорстких дисків.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пропускна здатність інтерфейсу SATA складає 150 Мб / с, інтерфейсу SATA 2 - 300 Мб / с.
  2. Частота роботи шини контролера у SATA складає 1, 5 ГГц, у SATA 2 - 3 ГГц.
  3. SATA 2 підтримує технологію NCQ, керуючу алгоритмом черговості виконання команд.
  4. Комплектуючих з інтерфейсом SATA у продажу вже немає.