Різниця між піском і відсівом

Різниця між піском і відсівом

Піском і відсівом називають сипучі матеріали, використовувані в будівництві. Необізнаній людині вони на перший погляд можуть здатися однаковими, однак різниця між ними є. Чим відрізняється пісок від відсіву і яка область застосування того чи іншого? Розглянемо нижче.

Зміст статті

  • Що таке пісок і що таке відсів?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке пісок і що таке відсів?

Пісок - це осадова гірська порода, що складається з зерен кварцу (найчастіше). Розмір зерен - не більше 5 міліметрів. Пісок видобувають у кар'єрах або на берегах річок, причому природна або штучна промивка водою дозволяє видалити з нього пилоподібні частки і чужорідні вкраплення (наприклад, глину). Фахівці розрізняють кілька різновидів піску - за ступенем очищення, за величиною зерен, за матеріалом породи.

Застосовується пісок для виробництва бетону та виробів з нього:

  • блоків;
  • колодязних кілець;
  • тюбінгів;
  • залізобетонних ферм і т. Д.

натисніть на картинку для збільшення

Крім цього, пісок використовується при виробництві тротуарної плитки, при зведенні насипів, при будівництві доріг, мостів, гідротехнічних споруд, для піскоструминної обробки і багато чого іншого . Фарбований пісок знайшов застосування в ландшафтному дизайні.

Відсів , як і пісок, має розміри зерен не більше 5 міліметрів (в більшості випадків), проте він є не осадової породою, а продукцією дробильних фабрик кам'яних кар'єрів.Професійною мовою відсів називається "щебінь фракції 0-5". В цьому основна різниця між відсівом та піском. Тут, мабуть, варто зробити відступ і дещо пояснити. На кар'єрі після дроблення каменя проводиться його сортування, для цього використовуються агрегати під назвою "грохоти". Вони являють собою вібруючі похилі решітки, за якими великі шматки каменю скочуються на конвеєр, а дрібні провалюються в осередку і зсипаються в купи. Все, що падає в осередку розміром 5 на 5 міліметрів, і є відсівом.

натисніть на картинку для збільшення

Принципова відмінність піску від відсіву - в наявності в останньому великої кількості дуже дрібних частинок. Тому в місцях сортування під час роботи завжди стоїть хмара пилу. Відсів затребуваний при виробництві асфальтобетону, будівельних розчинів і в ландшафтному дизайні. Допускається його застосування при випуску тротуарної плитки та деяких марок бетону, але найчастіше в цих випадках все ж використовується пісок. Найбільш цінний відсів - гранітний (через міцності матеріалу). Інші види - наприклад, відсів з порфіриту - мають менше значення.

до змісту ↑

Порівняння

Зрозуміло, що якщо для виробництва відсіву необхідний цілий комплекс різних операцій, машин і агрегатів (вибухові роботи, дробарки, грохоти), то і собівартість його набагато вище, ніж собівартість піску, який найчастіше просто черпають екскаватором з кар'єру. Дійсно, пісок продається за цінами в кілька разів меншим, ніж коштує щебінь. Цікаво, що при продажу щебеню використовується таке поняття, як "насипна вага". Це означає, що кубометр відсіву (фракція 0-5, де зерна розташовані близько один до одного і максимально заповнюють обсяг) буде важити більше, ніж кубометр фракції 60-100, де між зернами (фактично - каменюками) залишиться багато вільного простору.Насипна вага піску і відсіву практично однаковий. Ну ось, мабуть, тепер ми повністю розібралися, в чому різниця між піском і відсівом.

до змісту ↑

Таблиця

Пісок Відсів
Розміри зерен Не більше 5 мм Не більше 5 мм
Виробництво Зазвичай видобуток в кар'єрі за допомогою екскаватора Видобуток каменю в кар'єрі вибуховим способом з подальшим дробленням і сортуванням
Область застосування Будівництво будівель та елементів транспортної інфраструктури, виробництво бетонних виробів і товарного бетону, піскоструминні роботи і багато іншого Будівництво будівель та елементів транспортної інфраструктури, виробництво асфальтобетону, тротуарної плитки і багато іншого <9 99>