Різниця між самбо і дзюдо

Різниця між самбо і дзюдо

Обивателеві може здатися, що самбо, як вид єдиноборства, практично повністю збігається з такою боротьбою, як дзюдо. Однак це не так, що я постараюся донести в цій статті, зосередившись на відмінностях самбо від дзюдо.

Самбо (або самозахист без зброї) - розроблена в Радянському Союзі боротьба і спортивний комплекс, заснований в основному на дзюдо, але не тільки на ньому. Тому самбо на сто років молодше дзюдо і є змішаним бойовим мистецтвом.

Дзюдо ділиться на два основних напрямки: традиційне і спортивне, а самбо - на традиційне і бойове. У програму Олімпійських Ігор входить дзюдо, а самбо досі так і не було представлено. Самбо знаходиться на озброєнні поліції Франції, а американські полісмени та армійські службовці володіють дзюдо.

Природно, відрізняються і правила спортивного самбо і спортивного дзюдо. Наприклад, у випадку з самбо, больовий прийом на суглоби ніг дозволений, а в дзюдо - заборонений. Стійка самбіста нижча.

Самбісти борються на круглому татамі, а дзюдоїсти - на квадратному. Що стосується костюмів, в яких займаються спортсмени, то костюми самбістів більш відкриті, ніж екіпірування дзюдоїста. До того ж, дзюдоїсти виступають без взуття, в самбісти завжди у взутті.

Турнір по самбо

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Дзюдо - японське бойове мистецтво, послужило основою радянське самбо
  2. Є відмінності в правилах, дозволених прийомах самбо і дзюдо
  3. Самбо не є олімпійським видом спорту, на відміну від дзюдо
  4. Екіпірування дзюдоїста відрізняється від екіпіровки самбіста .