Різниця між лососем і сьомгою

Різниця між лососем і сьомгою

Лосось і сьомга традиційно вважаються найменуванням однієї і тієї ж риби. Але це не зовсім коректно. Чим це обумовлено?

Зміст статті

  • Що це за риба - лосось?
  • Що таке сьомга?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що це за риба - лосось?

Лосось - збірна назва кількох біологічних пологів риб, що відносяться до сімейства лососевих. Які, в свою чергу, представлені великою кількістю видів. Таким чином, "лососів" - досить багато. Біологи виділяють 2 найбільших роду даних риб:

  • тихоокеанські лососі;
  • справжні лососі.

До перших відносять горбушу, кету, нерки, чавичі. До других - різні види форелі, а також сьомгу.

Лососеві риби мешкають в основному в Атлантиці, в Тихому океані, а також в річках Північної півкулі. У Росії розташовуються найбільші нерестовища лососів - переважно на Далекому Сході.

"Класичним", еталонним лососем прийнято вважати саме сьомгу. З чим це пов'язано - розглянемо далі.

до змісту ↑

Що таке сьомга?

Сьомга - це найпоширеніше в Росії назва атлантичного лосося. Він також іменується "благородним". Можливо, це пов'язано з тим, що сьомга здавна вважається в Росії делікатесом, так само як і її ікра. Таким чином, дана риба визнана найкращим лососем з гастрономічною точки зору.

Сьомга живе переважно на північних територіях Атлантики.У період нересту риба запливає в європейські річки - включаючи ті, що впадають в море в регіонах поруч з Кольским півостровом в РФ, а також на кілька сотень кілометрів на схід від нього. Так, наприклад, сьомга нереститься в Північній Двіні, Печорі, в які впадають в них річках. Є й озерні породи риби. У РФ вони живуть в основному в Карелії.

Дуже активно сьомга вирощується в рибних господарствах. Правда, в Росії цей вид діяльності ускладнений кліматичними умовами. Справа в тому, що для атлантичного лосося звичніше теплі води Гольфстріму, а також власне Атлантики, ніж більш прохолодні акваторії російських північних вод - в районі Кольського півострова, в Баренцевому морі, в штучних водоймах тих регіонів. Тому в РФ сьомга росте, як правило, повільніше і вагу набирає менший, ніж, наприклад, норвезька риба.

Виходить, що атлантичний лосось в Росії в значній мірі імпортний. У числі основних його постачальників зараз - Фарерські острови. Але, безумовно, внутрішній ринок поставок сьомги також в достатній мірі розвинений.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність лосося від сьомги полягає в тому, що перший термін фактично одночасно відповідає сімейству і декількох родів риб, другий - конкретного виду. Неофіційно сьомгу називають лососем - і це допустимо з точки зору біологічної класифікації риб. У свою чергу, називати будь-лосось сьомгою - некоректно, навіть якщо мова йде про одне й те ж роді риб.

Визначивши, в чому різниця між лососем і сьомгою, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Лосось Сьомга
Що спільного між ними?
Сьомга - вид риб, що відносяться до роду справжніх лососів
У чому різниця між ними?
Лосось - найменування кількох родів риб сімейства лососевих Сьомга - конкретний вид риб роду справжніх лососів сімейства лососевих
В залежності від роду риб ареали проживання лососів можуть розташовуватися в Атлантиці, в Тихому океані, в річках Європи і багатьох інших регіонах світу Сьомга живе в основному на півночі Атлантики, в північних європейських річках, озерах