Різниця між Росією і Російською Федерацією

Різниця між Росією і Російською Федерацією

Будь-росіянин вживає в своїй промові такі поняття як Росія і Російська Федерація, надаючи їм рівнозначний сенс. А що ж в дійсності - ідентичні чи ці дві назви або ж вони мають будь-які відмінності? Відповідь на це питання має знати кожен поважаючий себе і свою батьківщину росіянин, тому спробуємо розгорнуте порівняння.

Російська Федерація була утворена після розпаду Радянського союзу в 1991 році, коли глави радянських республік прийняли постанову про припинення існування такого союзу і становленні нового - СНД, тобто Співдружність Незалежних Держав. Основоположним документом країни є Конституція РФ, в якій вказано правовий статус цієї держави - суверенна держава, іншими словами вона має строго певні територіальні межі. Крім того, на території Російської Федерації є постійно проживає населення, а влада суворо поділена на законодавчу, виконавчу і судову. Державним органом управління Російської Федерації є Уряд РФ, права, обов'язки і повноваження якого закріплені на законодавчому рівні.

Згідно з Конституцією РФ, на всій території Російської Федерації поширений суверенітет, тобто державні органи мають право самостійно приймати рішення незалежно від думки урядів інших країн.Крім того, Російська Федерація, будучи суверенна (незалежне) держава, має право приймати різні вільні політичні рішення, що стосуються зовнішньої обстановки в світі.

Росія - це друга назва Російської Федерації, яке, згідно зі ст. 1 гл. 1 Конституції Російської Федерації, має такий же юридичний статус. Це означає, що ці два найменування тотожні по відношенню один до одного. Іншими словами, будь-яке найменування ні використовувалося в офіційних документах або мови будь-якої людини, означають вони одне й те саме - країну, яка має свій власний статус окремого і незалежної держави.

Вивчивши дане питання більш детально, можна сказати про те, що як Російська Федерація, так і Росія - це дві назви однієї держави. Отже, вони в рівнозначною ступеня можуть бути використані в офіційних документах. Це положення закріплене на законодавчому рівні в Конституції РФ, яка представляє собою основоположний документ, чільний над усіма іншими актами, законами, положеннями та документами.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Російська Федерація і Росія - два найменування одного і того ж держави;
  2. Тотожність, тобто рівність, цих найменувань закріплено в найголовнішому офіційному документі країни - Конституції РФ.