Різниця між каучуком і гумою

Різниця між каучуком і гумою

В процесі вулканізації сіркою каучуку отримують гуму. При вулканізації відбувається зшивання макромолекул каучуку "містками" сірки. При нагріванні каучук здатний розм'якшуватися, а при охолодженні - ставати крихким. Органічні розчинники, що діють на каучук, розм'якшують його і викликають розбухання. Гума стійка до розчинників, вона зберігає пружність при високих і низьких температурних режимах.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Каучук - полімер, високомолекулярне речовина. Основа каучуків - дієнових вуглеводні. Існує синтетичний і природний каучук.

Гума - еластичний матеріал, що отримується в процесі вулканізації каучуку. Залежно від ступеня вулканізації гуми класифіковані на тверді, напівтверді і м'які.

до змісту ↑

Порівняння

Перш за все, гума та каучук розрізняються кількісним складом, а значить і властивостями. Щоб отримати гуму з каучуку, в нього вводять прискорювачі (оксиди магнію і свинцю, полісульфіди), агенти (сірку, Перкіс і селен), пом'якшувачі і противостарители, активні і неактивні наповнювачі, пластифікатори та інші добавки з певним призначенням, поліпшують якісні характеристики матеріалу.

Каучук - зшитий полімер, здатний розпрямлятися і назад згортатися при дії різних механічних навантажень і при розтягуванні.Гума - зшиті макромолекули, не здатні плавитися при нагріванні і кристалізуватися при охолодженні.

Гума на відміну від каучуку найбільш універсальний матеріал. Вона зберігає фізичні і механічні властивості в широкому температурному діапазоні. Її властивості, перш за все, залежать від виду каучуку, що йде для виробництва. Для гуми характерна здатність до суттєвих деформацій, висока еластичність і теплостійкість, мала стисливість, хімічна стійкість, підвищена зносостійкість, водонепроникність і невелика щільність.

Каучук, взаємодіючи з киснем та іншими окислюючими реагентами, швидко старіє. При високих температурах розкладається, а при низьких, втрачаючи пластичність, набуває крихкість.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Високі і низькі температури не здатні погіршувати еластичність гуми - найважливішу її характеристику.
  2. Гума не боїться деформації, вологи, впливу агресивних хімічних реагентів.