Різниця між роутером і маршрутизатором

різниця між роутером і маршрутизатором

Всі бажаючі організувати домашню бездротову мережу часто задаються питанням, в чому ж різниця між роутером і маршрутизатором і який пристрій краще підійде для конкретних завдань.

Опис і порівняння

Відразу варто сказати, що словами "роутер" і "маршрутизатор" називають одне і те ж пристрій, і, таким чином, ніякої різниці між цими поняттями немає і бути не може. Справа в тому, що в перекладі з англійської мови "router" якраз і означає "маршрутизатор". Як часто буває, різні продавці і виробники техніки використовують різні слова для позначення своєї продукції, і звідси виникає плутанина з двома термінами. Власне, ось і відповідь на питання, чому роутер відрізняється від маршрутизатора.

По суті, маршрутизатор (або роутер ) являє собою мініатюрний комп'ютер, що працює з двома або більше мережевими інтерфейсами і займається пересиланням пакетів інформації між різними сегментами мережі . За допомогою маршрутизатора можна істотно зменшити навантаження на мережу, адже цей пристрій здатний обробляти величезну кількість інформації. Саме тому, якщо потрібно організувати досить велику і інтенсивно працює інформаційну мережу, має сенс зробити вибір на користь маршрутизатора, а не на користь комутатора або концентратора. Комутатор забезпечує більш високу швидкість роботи, проте він не здатний стабільно працювати при серйозних навантаженнях, так само як і концентратор.Взагалі, можна сказати, що маршрутизатор, будучи куди більш складним пристроєм, вже включає в себе комутатор з усіма його функціями.

Маршрутизатор (роутер) D-Link

Що ж стосується інших нюансів, пов'язаних з поняттями "роутер" і "маршрутизатор", побутує хибна думка, що маршрутизатором потрібно називати роутер, оснащений вбудованим DSL- модемом. Також багато псевдо-експерти можуть стверджувати, що роутер і маршрутизатор виконують подібні функції, однак роутер не обладнано Wi-Fi-антеною. Це теж помилка, причому вельми поширене. Немає абсолютно ніякої різниці між поняттями "маршрутизатор" і "роутер", яке з них використовувати - особиста справа кожного. Хтось може поскаржитися на те, що правильніше говорити "маршрутизатор", оскільки "роутер" є стовідсотковим запозиченням з англійської мови. Однак в такому випадку не варто забувати, що слово "маршрут" також має мало спільного з великим і могутнім російською мовою.

The Difference визначив, що ніякої різниці між поняттями "роутер" і "маршрутизатор" немає, оскільки обидва слова позначають абсолютно один і той же пристрій. У різних продавців і виробників ви зможете зустріти обидва варіанти назви, тому слід пам'ятати, що обидва з них стовідсотково вірні. Було б більш коректно порівнювати роутер або маршрутизатор з такими пристроями, як комутатор або концентратор, хоча і між ними відмінності досить серйозні. Маршрутизатор (або роутер) сьогодні є основним пристроєм для створення і підтримки бездротових локальних мереж.