Різниця між роутером і модемом

Різниця між роутером і модемом

Сучасні технології стерли чіткі межі між визначеннями роутера і модема. Dial-up пішов в минуле, і за ним же канули модеми, які виконують функції модемів. Сьогодні ці два пристрої - роутер і модем - суміщені в одному корпусі в більшості випадків. Виняток становлять хіба що бездротові модеми, пропоновані мобільними операторами - вони функцію роутера їх не виконують, якщо про неї не заявлено виробником.

Модем являє собою пристрій модуляції-демодуляції сигналу в процесі передачі даних. Іншими словами, модем перетворює сигнал, дозволяючи його розшифрувати системі.

Роутер , або маршрутизатор, оповіщення не перетворює, а розподіляє між учасниками мережі на основі її топології.

Сучасний роутер передбачає наявність вбудованого модема (найчастіше для прийому і передачі даних по ADSL) і не вимагає підключення додаткових пристроїв. Модем ж для отже вона не може обмін даними між сегментами мережі, і його робота передбачає прямий зв'язок між одним комп'ютером і джерелом сигналу. Модем перетворює потік даних для передачі за допомогою кабелю або радіосигналу (якраз випадок з флеш-модемами мобільних операторів).

Роутер дозволяє налаштовувати роботу мережі. Цей пристрій має власний IP-адреса і може призначати адреси учасникам мережі, в залежності від налаштувань.Модем власного адреси не має, IP присвоюється безпосередньо комп'ютера (його мережевої карти), і підключення двох і більше пристроїв при цьому неможливо без підключення роутера або програмної маршрутизації.

Функціональність роутерів залежить від моделі пристрою. Деякі з них здатні працювати в якості фаєрволла, підвищуючи, таким чином, рівень безпеки мережі. Як правило, роутери (в тому числі і модеми-роутери) мають кілька інтерфейсів для підключення терміналів (комп'ютерів та інших пристроїв, в тому числі і бездротових. В останньому випадку застосовується термін "точка доступу"). Кількість портів також залежить від моделі і класу пристрою. Модем без функції маршрутизатора дає можливість підключення одного терміналу.

Роутери, на відміну від модемів, навіть при роботі з єдиним підключеним комп'ютером виконують завдання призначення динамічного IP-адреси (DHCP) і передачі IP пакетів (NAT). В останньому випадку можна говорити про безпеку, так як IP-адреса комп'ютера, присвоєний пакету даних, в момент передачі роутером на сервер замінюється на присвоєний провайдером зовнішній IP.

Модем зазвичай має мінімум налаштувань, пов'язаних з робочим інтерфейсом. Роутер налаштовується тонше, користувач може вказати протоколи передачі даних, регулювати і обробляти потік трафіку, створювати виключення і маршрути передачі, захищати дані за допомогою шифрування і багато іншого.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Модем перетворює сигнал в доступний для інтерпретації системою, а роутер розподіляє сигнал між учасниками мережі.
  2. Модем працює з одним клієнтом, безпосередньо передаючи пакети даних, роутер працює з декількома клієнтами.
  3. Роутер багатофункціональний і дозволяє здійснювати настройку передачі даних.
  4. роутер присвоюється власний IP-адреса.