Різниця між трояндою і шипшиною

Різниця між трояндою і шипшиною

Прикрасити свій сад трояндами - мрія багатьох садівників. Рослина це красиве, але дуже примхлива, тому вихід для багатьох початківців садівників - троянда дика або шипшина. Насправді, ці дві квітки відносяться до сімейства розоцвітих, але мають ряд особливостей, які необхідно враховувати. Особливо це важливо при покупці саджанців, якщо ви зацікавлені виростити саме троянду, а не її дикорослого родича.

Зміст статті

 • Ботанічний опис
 • Зовнішній вигляд
 • Саджанці
 • Лікувальні властивості троянди і шипшини
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Ботанічний опис

Шипшина - це листопадний чагарник, що відноситься до сімейства рожевих. У висоту досягають півтора метрів. Цвіте дрібними квітами, також плодоносить. Спочатку був дикорастущим рослиною, пізніше був окультурений.

Роза - це культурна форма рослини роду шипшин, родини розових. Відноситься до чагарникових рослин. Може бути як десяти сантиметровим, так і досягати двох метровв висоту.

до змісту ↑

Зовнішній вигляд

Квітучу троянду з шипшиною переплутати важко. Квіти троянди великі, мають безліч пелюсток. Серцевина троянди ховається в густоті пелюсток і побачити її можна лише коли всі пелюстки опаде.Листя троянд мають абсолютно гладку поверхню, якщо квітка здоровий, то вони будуть насиченого темно-зеленого кольору. Кількість листів на гілці найчастіше 5-7 штук. Прожилок на поверхні практично не видно. У троянд різноманітна колірна гамма: білі, червоні, рожеві, жовті і навіть чорні.

Квітуча троянда

Квіти шипшини мають всього п'ять пелюсток, хоча є окультурені види, але навіть вони істотно дрібніше квітів троянди. Серцевина шипшини кидається в очі. Листя невеликі, часто злегка скручені, мають нерівну поверхню, часто на листі можна зустріти шипи. У дикому вигляді квітка шипшини має рожевий колір, в садовому варіанті - білий або яскраво-рожевий (цікламеновий). Крім того, шипшина має плоди - невеликі, круглі, придатні для їжі.

Квіти шипшини до змісту ↑

Саджанці

При покупці саджанців варто звернути увагу на колір молодих пагонів. У троянди вони темно-червоні, і тільки пізніше зеленіють і дерев'яніють. Нирки у троянди також червоного кольору. Товсті і гострі шипи розташовуються на втечу на пристойній відстані один від одного.

У шипшини ніжно-зелені паростки, які покриті розсипом дрібних шипів. Нирки у цієї квітки також блідо зелені.

до змісту ↑

Лікувальні властивості троянди і шипшини

Розу частіше застосовують в косметології, ніж в медицині. Але і вона корисна при ринітах, захворюваннях шлунка і деяких інших. Застосовуються в основному квіти троянди.

Цілющі властивості шипшини широко відомі у всьому світі. У шипшині міститься більше вітамінів С і Р, ніж в будь-якому іншому плодовому і ягідному рослині. За кількістю змісту цього вітаміну він навіть обігнав лимон. Застосовують шипшину як всередину, так і зовнішньо.Допомагає він при сечокам'яній хворобі, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, паралічі, туберкульозі і ряді інших серйозних захворюваннях. Корисні не тільки плоди, але і квітки, і навіть коріння шипшини.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Роза - це окультурена декоративна рослина, в той час як шипшина відноситься до дикоростучих.
 2. У троянди великі квіти, з безліччю пелюсток, майже не видно серцевина. У шипшини дрібні квіти з п'ятьма пелюстками, серцевина проглядається добре.
 3. Листя троянди великі, темно-зелені, гладкі, найчастіше їх п'ять-сім на втечу. У шипшини листя дрібні, трохи скручені, можуть мати шипи.
 4. У троянд безліч кольорів і відтінків, а шипшина може похвалитися тільки трьома кольорами: білим, рожевим і яскраво-рожевим.
 5. Роза не плодоносять, а шипшина має плоди.
 6. Пагони троянди червоного кольору, тоді як у шипшини вони блідо-зелені.
 7. Роза більше застосовується в косметології, ніж в медицині. Шипшина ж - джерело вітамінів і засіб від багатьох хвороб.