Різниця між тросом і канатом

Різниця між тросом і канатом

Як трос, так і канат є досить міцну мотузку, яка використовується для різних цілей. Однак мало хто зможе чітко сформулювати відмінності між цими мотузковими виробами. Спробуємо розмежувати ці поняття.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Трос - кручений або витий канатно-мотузкові виріб.

Канат - синонім троса.

до змісту ↑

Порівняння

На основі аналізу декількох джерел можна зробити висновок, що чіткої межі між поняттями "трос" і "канат" не існує. Однак раніше в морській справі канатом називався прядив'яний трос, окружність якого перевищувала 13 дюймів, а також рівний йому по міцності трос будь-якого розміру, виготовлений з інших матеріалів. Слово "канат" нерідко вживається стосовно до товстого тросу в порівнянні з більш тонкими мотузками. Термін "трос" має вельми обмежене, професійне застосування, наприклад в авіації. Він являє собою металевий канат, вироблений із сталевого дроту. Застосовується для передачі зусиль від штурвала літака до керма і для з'єднання керуючих деталей. У будівельних машинах і конструкціях, в загальному машинобудуванні використання даного визначення неприпустимо - слід говорити "сталевий канат".

Розмір троса визначається або в англійських дюймах по довжині кола, або в міліметрах по діаметру.Останній спосіб набув більшого поширення на сьогоднішній день. Троси можуть складатися з трьох, чотирьох, восьми або шістнадцяти пасом. Трьохпрядні троси є більш поширеним варіантом. Четирехпрядние ж троси нерідко оснащені сердечником - п'ятої тоншою пасмом, що заповнює порожній простір між чотирма пасмами. Синтетичні троси, як правило, налічують вісім або шістнадцять пасом.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Раніше в морській справі канатом називався прядив'яний трос, окружність якого перевищувала 13 дюймів, а також рівний йому по міцності трос будь-якого розміру, виготовлений з інших матеріалів.
  2. Слово "канат" нерідко вживається стосовно до товстого тросу в порівнянні з більш тонкими мотузками.
  3. Термін "трос" має вельми обмежене, професійне застосування. Однак в загальному машинобудуванні використання даного визначення неприпустимо - слід говорити "сталевий канат".