Різниця між країнами і ризоидами

Різниця між країнами і ризоидами

Більшості рослинних організмів потрібні пристосування для надійного закріплення на субстраті і видобутку поживних речовин. Такими функціональними частинами є коріння і Ризоїди. Що являють собою ті і інші, які їхні особливості, і чим відрізняються коріння від ризоидов? Про це розповідається нижче.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Корінь - один з органів вищих рослин, що знаходиться, як правило, в землі і виконує ряд важливих функцій.

Корінь

Ризоїди - тонкі вирости, які замінять корінь у рослинних організмів нижчого порядку (мохів, деяких водоростей, грибів, лишайників).

Водорості з ризоидами до змісту ↑

Порівняння

Отже, мова йде про органи, вкрай необхідних рослинам, у яких вони є. А відміну коренів від ризоидов складається, перш за все, в якого ступеня складності пристрою тих і інших. Коріння неоднорідні за своїм складом. В їх структурі виділяють кілька зон. Кожній з них відповідає певний тип тканини.

Наприклад, та частина кореня, за допомогою якої він "пробиває" землю, утворена міцною покривною тканиною. За зростання відповідають клітини освітньої тканини. А речовини, що надходять до кореню з живильного середовища, переміщуються в потрібному напрямку завдяки провідної тканини.

Слід зазначити, що коренева система у різних рослин неоднакова за своїм устроєм. Наприклад, є представники, у яких в ній виділяється один головний елемент, що доповнюється лише дрібними бічними придатками. У інших рослин корінь вельми розгалужений.

Що стосується ризоидов, то найелементарніші з них утворені за все однією витягнутої кліткою, що відходить від підстави. Більш розвинені варіанти зовні можуть нагадувати зменшений розгалужених корінь. Але у них ніколи не буває твердого стрижня. За внутрішньою будовою Ризоїди однорідні і не мають тканин.

Розглянемо детальніше, в чому різниця між країнами і ризоидами щодо їх функцій. Так, за допомогою ризоидов рослини зміцнюються на опорній поверхні і харчуються. Коріння ж крім названої вирішують і деякі інші завдання. Наприклад, у ряду рослин в цій частині накопичуються і синтезуються корисні речовини.

до змісту ↑

Таблиця

Коріння Ризоїди
Є у вищих рослин Їх власники - організми нижчого порядку
Складна будова Простий пристрій
Складаються з різних тканин Не містять тканин
Більш функціональні Служать тільки для закріплення і харчування