Різниця між граком і вороном

Різниця між граком і вороном

Грачей і воронів часто плутають з-за схожого зовнішнього вигляду. Лише поодинокі любителі орнітології та наглядові дорослі здатні відразу сказати, яку саме птицю вони бачать перед собою.

Граки поширені в межах помірного типу клімату по всій Євразії. Вид Грач належить до роду Ворон сімейства Вранова.

Тварини мають компактне тіло, розміри якого не перевищують 47 см від голови до кінчика хвоста. Забарвлення - чорний, з характерним синьо-фіолетовим відливом. Підстава дзьоба у дорослої птиці оголено. Колір - брудно сірий або коричневий. Харчуються всім, але віддають перевагу личинкам комах і кільчастих хробаків. У холодний період часу грачам доводиться харчуватися зерном і харчовими відходами, залишеними людьми.

Грач

Живуть птиці купчасто, численними колоніями, тягнуться до великих сільськогосподарських масивів і населеним пунктам. Є види, які ведуть осілий спосіб життя - на півдні Європи. Є ті, які регулярно змінюють дислокацію - перелітні граки, виписані художником Саврасовим.

Мігруючі граки з'являються в північній частині Євразії в той час, коли починає танути сніговий покрив. Вони будують гнізда, використовуючи для цього будь-який підходящий матеріал. Самка відкладає від 3 до 7 яєць, з яких через 20 днів з'являються пташенята. Через місяць тварини "стають на крило". У червні маленькі граки починають під наглядом батьків пізнавати навколишній світ.

Граки володіють інтелектом. Використовуючи дзьоб замість рук, вони здатні маніпулювати простими предметами для досягнення власних цілей. Цікаво, але в Середньовічній Європі незаможні городяни вбивали птахів заради м'яса. Відомо старовинне німецьке блюдо - м'ясо гайвороння, солене в бочці.

Ворон відноситься до Роду Ворон сімейства Вранова. Поширені тварини в межах субтропічного, помірного і субарктичного клімату Північної Америки і Євразії.

Розмір птиці робить її лідером Загону Горобцеподібні, в який входить 5 400 видів птахів. Довжина тіла досягає 65 см, при цьому самці традиційно більші за самок. Зафіксований максимальний розмах крил, який дорівнює 150 см і вага, що дорівнює 1560 грамам.

Забарвлення птиці - чорний, з особливим синьо-зеленим відливом, або біло-рябий. Увійшли в легенди ворони - альбіноси, що мають брудно-білий колір. Дзьоб всіх птахів чорного кольору. Особливістю польоту є схожість пересувань ворона з бриючим польотом хижих птахів, а не з представниками власного сімейства Вранова. Відомі легенди про трьохсотрічної віці птахів, але в неволі ворони доживали лише до 69 річного віку.

Ворон

Ворони відмінно пристосовуються до будь-яких умов життя, але останнім часом вважають за краще селитися неподалік від населених пунктів, на звалищах, на бойнях, на пляжах або в зоопарках, крадучи їжу тих, що живуть там тварин. Мігрують вони лише в разі небезпеки для життя.

Ворони їдять все, але особливу перевагу віддають падали, через що заслужили славу "санітарів". Не гидують дрібними гризунами, рибою, яйцями інших птахів і хрущами.

В 2 роки птиці формують пару, яка в ідеалі буде існувати все життя.Сім'я будує 2 гнізда, які використовує поперемінно багато десятиліть. Від 3 до 7 яєць відкладає самка, а через 21 день з них вилуплюються безпорадні пташенята. Через півтора місяці вони "стають на крило", але досить тривалий час тримаються поруч з батьками.

Інтелект ворона зоопсихологи порівнюють зі здібностями до мислення приматів. Висока комунікація і рівень розуміння між родичами, використання дзьоба як рук, терпіння і доведені інсайти подарували птахам славу найрозумніших птахів.

Якщо ви читаєте цю статтю, вам також буде цікаво прочитати про відміну виду ворон від виду чорна ворона, які часто плутаються між собою.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Якщо зовнішній вигляд і форма тіла птахів подібна, то розміри відрізняються: ворони - найбільші в загоні птиці, граки мають менший розмір і вагу тіла.
  2. Єдина зовнішня відмінність птахів - це дзьоб. У ворона - чорний, у гайвороння - сіро-коричневий.
  3. Ареал життя воронів ширший, ніж у граків.
  4. Ворони - тільки осілі птахи. Граки є, як перелітні, так і осілі.
  5. Тривалість життя ворона набагато вище, ніж у гайвороння.
  6. Ворони мають більш розвиненою інтелект, ніж граки.
  7. У воронів вище здатність до імітації звуків людського голосу.
  8. Ворони воліють падаль, граки - личинок і черв'яків.
  9. Політ ворона нагадує політ хижого птаха. Граки літають як типові Вранова.
  10. Граки прославилися лише завдяки картині Саврасова «Граки прилетіли», а ворони здавна є героями сотні легенд, пісень, казок і міфів, вважаються символами мудрості та довголіття.