Різниця між роком і металом

Різниця між роком і металом

Слухаючи музику, ми іноді задаємося питанням: до якого жанру належить та чи інша пісня? Сьогодні музичних напрямків існує безліч. Що таке, наприклад, рок, і чим він відрізняється від металу? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Рок - дуже широке поняття, яке включає в себе безліч видів музики.

Метал (метал) - жанр рок-музики, який сформувався з хард-року в 1970-і роки.

до змісту ↑

Порівняння

Рок - це узагальнююча назва багатьох напрямків музики. У нього входять як легкі жанри (наприклад, рок-н-рол, брит-поп), так і досить агресивні і навіть агресивні (грайндкор, дез-метал). Відповідно, зміст пісень також буває абсолютно різним - від невимушеного і жартівливого до похмурого і філософського. У більшості випадків рок-музиканти виконують композиції власного твору. Слово rock походить від англійського "заколисувати", "качати" - це пов'язано з певним ритмом рок-музики. Для багатьох стилів року характерно застосування заварних інструментів, а також музичної експресії, яка відрізняється підвищеною гучністю виконання (перевищує звучання симфонічного оркестру). Рок бере свої витоки з негритянського блюзу, джазу, класики. У музиці можуть використовуватися різні ритмічні малюнки, розмірність пісні часто змінюється по ходу виконання.Зазвичай рок-група складається з гітариста (грає переважно на електрогітарі), вокаліста, бас-гітариста, ударника і іноді - клавішника з синтезатором. Бас-гітара і ударні складають так звану ритм-секцію, яка підтримує заданий ритм. Рок - це, як правило, чистий чоловічий вокал, іноді з легкої хрипотою. Гітарні рифи (повторювані музичні фрагменти) не надто жорсткі.

Метал, або метал, як відгалуження року має всі його риси, але з характерними особливостями. Він відрізняється більш потужним, важким звучанням, швидкісними агресивними ритмами, жорсткими рифами, гітарними соло-партіями, різким, наполегливим, енергійним, гарчить вокалом; спотвореним, перевантаженим гітарним звучанням, що досягається за допомогою особливого звукового ефекту під назвою "дисторшн". Центральний елемент композиції - гітарне соло, що вимагає віртуозного виконання. Тому учасник з електрогітарою - не менш значуще, ніж вокаліст, персонаж в колективі. Вокал повинен бути підпорядкований загальному звучанню групи. Бас-гітара і ударні грають другорядну роль, але вони задають загальний ритм музики. Бас-гітарист часто використовує медіатор, а ударна метал-установка обладнана набагато складніше стандартної. Зазвичай метал-група складається з бас-гітариста, а також ритм-гітариста, соло-гітариста, ударника і вокаліста (іноді додаються клавішні). З усіх підвидів рок-музики метал - найбільш театралізоване і мужнє дійство, тут нерідко використовуються елементи шоу, дорогі декорації, піротехніка і прославляється культ сили. Музиканти можуть виступати в спеціальних костюмах, в гримі і навіть в масках. Виконавців та шанувальників метала можна відрізнити за традиційним для них іміджу, що включає шкіряні штани і куртки, металеві заклепки і ланцюги, чорні майки з символікою, довге волосся, татуювання.Близьким до металу рухом вважаються мотоциклісти-байкери. На всіх концертах важкої музики прийнято демонструвати "козу" - символічний жест двома піднятими пальцями руки, що означає вітання, схвалення.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Метал - це складова частина року. Будь-метал відноситься до року, але не будь-який рок є металом.
  2. Класичний рок менш жорсткий, потужний і агресивний, ніж метал.
  3. Для метала характерно викривлене, переобтяжене гітарне звучання і жорсткі рифи.
  4. В рок-колективі основну роль бере на себе вокаліст. В метал-групі часто два лідера - вокаліст і електрогітарист, оскільки важливою частиною дійства є виконання соло-партій на гітарі.
  5. Виконавці та шанувальники метала люблять носити чорні шкіряний одяг і ланцюги, нерідко користуються мотоциклами. Це брутальний і мужній, кілька театралізований стиль.