Різниця між річковим і морським перлами

Різниця між річковим і морським перлами

Багато хто знає, що перли буває двох різновидів - морський і річковий (або прісноводний). Перший вирощується в солоній морській воді, а для формування другого виду потрібна річкова прісна вода. Для того щоб знати, в чому різниця між річковим і морським перлами, слід вивчити основні характеристики кожного.

Морський перли коштує набагато більше прісноводного, тому важливо вміти відрізнити одну різновид від іншого, щоб не придбати підробку. Різниця в ціні пояснюється тим, що виростити морські перли значно складніше річкового. До того ж у кожній раковині молюска може перебувати не більше однієї перлини - дві і більше зустрічаються вкрай рідко. Тоді як для річкових перлів нормою є наявність більш десятка перлин в кожній раковині.

Зміст статті

  • Порівняння
  • Цікаві факти
  • Таблиця

Порівняння

Для того щоб розрізнити морські та річкові перлини між собою, слід звернути увагу на їх основні характеристики.

Блиск

Морська перлина блищить набагато яскравіше, ніж річкова. Сяйво її значно сильніше, тоді як блиск річкових перлів тьмяний і приглушений. У цьому основна відмінність між різновидами перлів.

Форма

В переважній більшості випадків річкові перли має неправильну форму. Він кілька довгастий, овальний.Для морських перлів характерна ідеально рівна кругла форма. Винятком з цього правила є бароковий перли.

Вартість

Відмінність річкових перлів від морського в ціні має своє пояснення. Морський перли обходиться власникам спеціалізованих ферм з вирощування в кілька разів дорожче в порівнянні з річковим. Крім того, вирощування морських перлин - більш тривалий процес, що, відповідно, вимагає більше витрат на утримання та догляд.

Експлуатація

Річкові перли менше схильний до стирання, ніж морський, тому для повсякденного використання в якості прикраси річкові перли більш практичний. Незважаючи на те що він блідіший, шари перламутру в річковому перлах міцніше, ніж в морському, який в процесі експлуатації втрачає верхні шари. Однак тут багато в чому важливі манера носіння і правильний догляд - вважається, що для підтримки привабливого зовнішнього вигляду перлам необхідний контакт з шкірою людини.

Забарвлення

У морських перлів значно частіше зустрічаються унікальні відтінки, чого не можна сказати про річковому перлах. У нього складно знайти чисті яскраві кольори. При цьому річкові перли практично не зустрічається в чорному або яскраво-рожевому забарвленні, морський - в синюватому або зеленому, з обов'язковим відливом і переливами. Це ще один показник, чим відрізняється річкові перли від морського.

до змісту ↑

Цікаві факти

Оскільки річкові перли зазвичай дрібніше морського, його дуже рідко використовують як окреме прикрасу. З давніх часів популярно його застосування в якості бісеру для створення цілих панно і обшивання нарядів знаті, тоді як морська перлина, велика і приваблива сама по собі, служить центральним елементом нарівні з дорогоцінними каменями.

Відомі випадки, коли завдяки неправильній формі річкових перлів його цінували дорожче морського, оскільки йому приписувалися містичні властивості і здібності.

до змісту ↑

Таблиця

Річкові перли Морський перли
Матовий блиск Глянцевий блиск
Дешевше Дорожче
Овальний форма Кругла форма