Різниця між retina display і Super Amoled

Різниця між Retina display і Super Amoled

Не секрет, що при виборі мобільного пристрою, будь то смартфон або інтернет-планшет, користувачі керуються часто не сухими цифрами теххарактерістік, а зовнішнім виглядом. А зовнішній вигляд - це екран, бо саме він займає повністю або майже повністю лицьову панель. Коли консультанти починають розповідати про ті чи інші матрицях дисплеїв, людина недосвідчена не бажає забивати голову непотрібною інформацією, і даремно. Від типу матриці якраз і залежить картинка на екрані.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Сьогодні на авансцені мобільної електроніки два типи матриць дисплеїв, що використовуються при створенні флагманських пристроїв - Retina display і Super Amoled. Перший заявлений корпорацією Apple, другий - корпорацією Samsung. Вічне суперництво триває! По суті, дві технології абсолютно різні, але в підсумку створюють продукт, який можна порівнювати між собою.

Retina display - рідкокристалічний дисплей, створений спеціально для мобільних пристроїв Apple. Відрізняється чудовою яскравістю і щільністю пікселів. Примітно, що виготовляються такі дисплеї на заводах LG, Samsung і Sharp. Retina display використовує технологію IPS.

Super AMOLED - дисплей для різного типу мобільних пристроїв, який використовує органічні світлодіоди і матрицю з тонкоплівкових транзисторів.Завдяки кріпленню сенсорного шару безпосередньо до екрану, має підвищену чіткістю, яскравістю і чуйністю.

до змісту ↑

Порівняння

Особливістю дисплеїв Super AMOLED є створена Samsung техологій PenTile, що відповідає за унікальне розташування субпікселів. Завдяки цьому енергоспоживання таких екранів знижено, що дуже актуально для будь-яких мобільних пристроїв. З огляду на, що підсвічування органічним светодиодам не потрібно, а ось рідкі кристали самі світло не виробляють, Retina споживає енергії більше. Зате рідкокристалічні матриці довговічніше, а OLED поступово вигорають, причому пікселі втрачають яскравість нерівномірно, а в залежності від кольору, так що з плином часу помітно спотворюється передача кольору. Правда, з огляду на середній термін служби мобільного пристрою, турбуватися про це доведеться мало кому: і смартфони, і планшети благополучно застаріють за рік-два.

натисніть на картинку для увеліченіяСверху - Samsung Galaxy S (Super Amoled). Знизу - iPhone 4 (Retina display)

Особливістю Retina вважається унікальна щільність пікселів на дюйм - до 326. Це забезпечує чітку картинку і плавні лінії без будь-якої зернистості. Розробники стверджують, що на такій щільності людське око не фіксує пікселізація. А технологія IPS забезпечує широкі кути огляду. Природно, енергоспоживання таких екранів підвищується за рахунок підсвічування.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Різні технології створення матриць - ЖК і OLED.
  2. Retina display споживає більше енергії.
  3. Super Amoled недостатньо довговічні.
  4. Retina display забезпечує високу якість зображення без пикселизации.