Різниця між резистивним і ємнісним дисплеєм

Різниця між резистивним і ємнісним дисплеєм

Трапляється так, що на питання, чим відрізняється резистивний екран від ємнісного, не можуть відповісти навіть продавці в магазинах електроніки. Часом це питання навіть викликає щире здивування: "Як є ще і резистивний екран?! А я думав, що є тільки сенсорний екран. А в чому різниця?"

Дійсно, в чому різниця?

Якщо пояснити в двох словах, то ємнісний екран працює з предметами, які проводять електричний струм - до них відноситься і наш палець. А ось резистивний екран реагує на натискання абсолютно будь-яким предметом.

Перші сенсорні екрани виготовлялися за резистивної принципом. Їх якість було набагато гірше сучасних резистивних екранів. Вони легко дряпались, і міняти захисну плівку доводилося кожні 7-10 днів. Сьогодні ж резистивні екрани покриті спеціальним захисним шаром, стійким до подряпин.

Вперше ємнісні екрани застосувала компанія Apple в своїх iPhone. Багато в чому, саме ємнісні екрани дозволили iPhone стати такими популярними. І все ж на сьогоднішній день дев'ять з десяти сенсорних екранів використовують резистивную технологію як дешевшу. Ємнісні екрани повністю пішли в сегмент преміального класу телефонів.

Ємнісні екрани більш чутливі, оскільки на резистивний екран необхідно натискати стилусом, тоді як по ємкісному екрану можна просто водити пальцем. Ємнісний екран підтримує функцію multi-touch, наприклад, збільшення зображення, розвівши в сторони два пальця.

З іншого боку, з жіночим манікюром працювати з ємнісним екраном буде не зовсім зручно, вірніше, не настільки зручно, як з резистивним екраном. Знову ж вкрай важко працювати з ємнісним екраном в холодну пору доби, коли на руках надіті рукавички.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ємнісний екран реагує на дотик предметом, який проводить електричний струм, резистивний екран реагує на натискання абсолютно будь-яким предметом.
  2. Резистивні екрани використовують дешевшу технологію
  3. Ємнісні екрани більш чутливі і можуть підтримувати функцію multi-touch
  4. З ємнісним екраном не дуже зручно працювати в рукавичках або з довгими нігтями.