Різниця між республікою і країною

Різниця між республікою і країною

Величезна кількість позначень державно-територіальних утворень може збити з пантелику навіть освіченої людини. У ЗМІ поняття республіка і країна, поряд з державою, весь час ототожнюються. Тоді що таке "країна Басків", і самостійна чи Республіка Дагестан? Спробуємо розібратися в цьому питанні і розставити всі крапки над i.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Республіка - тип державної організації, при якій вся повнота влади знаходиться в руках у виборних органів. Пріоритетна увага приділяється концепції стримувань і противаг, що дозволяє вибудувати збалансовану систему управління. Влада поділяється на законодавчу, виконавчу і судову, інші елементи держави можуть змінюватися в залежності від конкретних умов.

Країна - адміністративно-територіальна одиниця, спільність людей, об'єднаних єдиною територією, культурою, історією. Суверенітет - важливий, але не обов'язковий атрибут такого утворення. Країна може мати будь-яку форму державного управління, як демократичну, так і авторитарну, деспотичну.

до змісту ↑

Порівняння

Найважливіша відмінність між зазначеними категоріями полягає в обсязі поняття.Так, країна - гранично широке назву державних утворень, яке включає в себе і республіку. Можна також сказати, що поняття позначають різні боки одного явища. Республіка і монархія - форми державного управління, що відрізняються виборністю державних органів.

Країна - просто позначення територіально-культурної спільності, яка включає в себе і спосіб адміністрування. Також не варто плутати країну і державу: друга категорія завжди володіє суверенітетом, а перша - немає. Втім, республіка теж може не володіти незалежністю в класичному сенсі цього слова. Так, федеративний устрій передбачає наявність вищих органів (Республіка Адигея, Калмикія, Татарстан в Росії).

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обсяг поняття. Слово країна значно ширше за значенням і включає в себе республіку.
  2. Спосіб управління. Країна може бути як демократичної, так і авторитарної, а при республіці органи влади обов'язково обираються шляхом голосування.
  3. Легітимність. Республіка - це офіційна назва демократичних держав, країна - розмовне позначення територіально-культурної спільності.