Різниця між відрижкою і блювотою

Різниця між відрижкою і блювотою

Після того як новонароджений малюк поїв, він може відригнути. Цю просту істину знають всі батьки. Але з абсолютно безпечним для здоров'я дитини відрижкою не можна плутати блювоту - ознака того, що малюк захворів або отруївся. Саме тому так важливо знати відмінність між цими двома процесами, щоб своєчасно звернутися в лікарню, де дитину огляне спеціаліст, надасть йому першу допомогу і, якщо буде потрібно, призначить лікування.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Відрижка - фізіологічний процес, під час якого відбувається викид певної кількості постійного чи зовсім небагато кисле молоко / суміші, іноді - з домішкою шлункового соку. У нормі кількість їжі, яку дитина відригнув, не повинно сильно перевищувати обсяг однієї столової ложки.

Блювота - фізіологічний процес, під час якого відбувається викид певної кількості частково або повністю перевареної їжі, змішаної з шлунковим соком і (часто) з жовчю.

до змісту ↑

Порівняння

Відрижка - абсолютно нормальне явище для малюків грудного віку. Частота сригіваній поступово зменшується до напівроку, повністю зникаючи місяців о восьмій, іноді - трохи пізніше. Дитина відригує відразу або через півгодини-годину після годування. Таким чином виходить зайва їжа або повітря, який під час смоктання грудей або пляшечки потрапив в шлунок дитини.Якщо виключені алергія, пілороспазм і пілоростеноз, то відрижка НЕ ​​сигналізує про жодні порушення, і батькам дитини переживати не варто.

Блювота може з'явитися у малюка незалежно від часу прийому їжі. Вона часто рясна і може повторюватися кілька разів поспіль за короткий проміжок часу. Дитина блідне, у нього спостерігаються сильна слинотеча і зниження температури кінцівок. Старші діти скаржаться на біль в животі і нудоту.

На відміну від блювоти, під час відрижки дитина поводиться спокійно.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Відрижка - нормальне явище, яке в дуже рідкісних випадках може говорити про проблеми зі здоров'ям дитини. Блювота - не хвороба, але вірний її ознака.
  2. Відрижка відбувається відразу або через невеликий проміжок часу після їжі, часто - разом з відрижкою. Блювота не залежить від часу прийому їжі.
  3. Блювотні маси рясні, цей неприємний процес може повторюватися неодноразово. Їжа, яку дитина відригнув, в нормі не повинна бути набагато більше обсягу столової ложки.
  4. Під час відрижки дитина спокійна, під час блювоти - відчуває дискомфорт, блідне, плаче, скаржиться на біль і нудоту.