Різниця між рекомендованим та цінним листом

Різниця між рекомендованим та цінним листом

Інформаційне суспільство не тільки не відмовилося від традиційних засобів зв'язку, а й продовжує активно розвивати їх. Однак використання послуг пошти для відправки кореспонденції пов'язане з певними ризиками. Пересилаються документи і цінності можуть втратити, вкрасти, знищити. Для підвищення безпеки відправлень використовуються такі форми, як замовне і цінний лист. У чому різниця між рекомендованим та цінним листом і який варіант краще застосовувати в конкретній ситуації?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Рекомендований лист - вид поштового відправлення, в якості якого може виступати мішок "М" або невеликий пакет, бандероль або секограм, картка або звичайний лист, яке приймається на пошті без визначення вартості і вручається одержувачу під розпис. Про направлення даного типу кореспонденції відправнику вручається відповідна квитанція, що підтверджує оплату і надання послуги.

Цінний лист - вид поштового відправлення, при якому до пересилання приймається контейнер або посилка, бандероль або лист, описаного відправником і оціненого їм. Одержувач приймає зазначені цінності під розписку і перевіряє вміст. Поштовий оператор несе матеріальну відповідальність за втрату таких листів, розмір заподіяної шкоди визначається в безумовному порядку.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, цінні та рекомендовані листи використовуються для підвищення безпеки пересилання кореспонденції. Але між ними є цілий ряд відмінностей, які впливають на вибір конкретного варіанту. Так, цінні листи мають позначену вартість, еквівалентну їхнім змістом. Вони використовуються для доставки дорогих товарів, втрата яких спричинить заподіяння відправнику або одержувачу майнової шкоди.

Замовні листи такої оцінки позбавлені: пошта їх не втрачає, але випадки крадіжки не виключені. Вартість значно менше, ніж у цінного аналога. Крім того, рекомендовані листи діляться на звичайні, а також ЗП 1 класу. Другий варіант проходить менше етапів сортування, внаслідок чого швидкість доставки трохи вище, але і вартість істотно зростає: в кілька разів.

І замовні, і цінні листи не дають можливості пересилати гроші: для цього необхідно використовувати систему переказів. Всім відомі труднощі в роботі Пошти Росії: кореспонденція часто втрачається або доходить до одержувача не в повному обсязі. Саме з цієї причини для доставки важливих паперів, де вказано безліч найменувань, предметів і цінностей (мобільний телефон, гаджет і т. Д.) Найкраще використовувати цінний лист. Адресат зможе переконатися, що посилка доставлена ​​в повному обсязі, все необхідне передано йому в руки.

Для звичайних документів, які є важливими, краще використовувати цінний лист. Це стосується пересилання трудових книжок, страхових полісів, книг і т. Д. Іншими словами, красти такі відправлення безглуздо, проте їх втрата або псування принесе значної шкоди одержувачу або відправнику. Терміни доставки кореспонденції визначені внутрішніми документами оператора.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Вартість. Цінний лист пересилається з оцінкою його вартості, замовлене - без такої оцінки.
  2. Тип відправлення. Як рекомендованого листа можна послати бандероль, лист, поштову картку, мішок "М" або невеликий пакет, секограм, як цінного листа - бандероль, лист, контейнер або посилку.
  3. Наявність опису. Цінний лист містить весь перелік цінностей і документів, які направляються адресату, замовлене - немає.
  4. Ціна послуги. Цінний лист коштує трохи дорожче рекомендованого, так як Пошта Росії несе матеріальну відповідальність за його втрату.