Різниця між переплануванням і перебудовою

Різниця між переплануванням і перебудовою

Типові квартири далеко не завжди відповідають очікуванням власників, тому технічне переоснащення об'єктів нерухомості потрібно досить часто. Воно реалізується в двох основних формах - перепланування і перебудову. У чому головні відмінності понять і як вони впливають на проведення даних заходів?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Перепланування - це процес зміни конфігурація приміщення: перенесення стін, розширення дверних і віконних прорізів, зведення перегородок. Виконання даних заходів вимагає узгодження і внесення змін в технічний паспорт споруди.

Перебудова - це процес монтажу, перенесення або зміни інженерних мереж, в числі яких - газо- і електропостачання, вентиляція, сантехніка. Узгодження здійснюється у профільній служби, зміни також підлягають внесенню в проект.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, об'єднання ванної кімнати і туалету буде переплануванням, а ось додавання нових точок виведення сантехніки або вентиляції - перебудовою. Всі зміни фіксуються в технічному паспорті об'єкта і потребують узгодження. Це пов'язано з тим, що ризик помилки дуже великий, і вона може спричинити негативні наслідки при наявності будь-яких порушень.Перепланування узгоджується з органами місцевого управління, а перебудову - з іншими службами, що відповідають за стан конкретних технічних комунікацій.

Варто додати, що у перепланування є об'єктивні межі. Не можна знести несучу стіну, зробити отвір в панельній стіні. У цьому сенсі перебудову може виконуватися значно ширший. При цьому після нього кордону окремо взятих приміщень не змінюються. Після перепланування межі кімнати можуть зменшуватися, збільшуватися, а окремі архітектурні конструкції і зовсім зникати.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сутність. Перебудову передбачає перенесення, зміна або зведення інженерних мереж, а перепланування - перенесення, зміна або зведення архітектурних конструкцій.
  2. Процедура погодження. Перепланування санкціонують органи місцевого самоврядування, а перебудову - профільні служби.
  3. Межі втручань. В ході перепланування не можна зносити несучі конструкції, робити отвори в панельних будинках і т. Д., А в процесі перебудови можна виконувати практично будь-які завдання, попередньо погодивши необхідний проект.
  4. Зміна приміщень. При перебудові всі кімнати залишаються в старих кордонах, а при переплануванні - змінюються.