Різниця між рижиком і лисичкою

Різниця між рижиком і лисичкою

Багато хто любить збирати рижики і лисички. Ці дари лісу є відмінними делікатесами, смачними і корисними. Обидва види по цінності відносять до грибів першої (вищої) категорії. Однак тим, кому не доводилося надто часто бути в ролі грибників, хотілося б дізнатися детальніше, чим відрізняються рижики від лисичок.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Рижик

Рижик - гриб, що відноситься до молочних судин. Його колонії часто обгрунтовуються біля хвойних дерев. Рижики смачні сирі, вмочити в сіль - їх їдять і в такому вигляді. А для приготування цих грибів використовуються будь-які існуючі способи. При цьому рижики хороші тим, що не вимагають вимочування, їх досить звільнити від сміття і обтерти вологою тканиною.

Рижики

Лисичка

Гриб належить до сімейства лісічковий. Дуже часто лисички з'являються цілими групами, як правило, на ділянках хвойних і змішаних лісів. Гриби високо цінуються в тому числі і за те, що вони відмінно зберігаються і транспортуються.

Лисички до змісту ↑

Порівняння

Ознак, що становлять відміну рижію від лисички, кілька. В першу чергу гриби не зовсім схожі зовні. Доросла лисичка має воронкоподібну капелюшок з сильним поглибленням і дуже хвилястими краями. Капелюшок рижію теж увігнута, але не настільки, а її краї набагато рівніше.

У рижію пластинки і ніжка явно розмежовані, у лисички пластинки плавно переходять в ніжку, і в місці цього переходу гриб не має різких обрисів.А порівнявши гриби за кольором, можна помітити, що лисичка часто виглядає помітно світліше рижію. До того ж вона ніколи не має зелених плям і кілець на капелюшку, що характерно для рижію.

На дотик рижик гладкий, а лисичка оксамитова. Крім того, намагаючись визначити, в чому різниця між рижиком і лисичкою, можна відокремити частину м'якоті обох грибів. У рижію вона виявиться крихкою, у лисички ж - м'якою, м'ясистої. При цьому на місці зламу у рижію проступлять помаранчеві краплі (молочний сік), які незабаром набудуть зелений колір. З лисичкою нічого подібного не відбудеться.

До того ж слід згадати про головне достоїнство лисички - вона абсолютно неприваблива для хробаків (єдиним винятком є ​​дротяники, але і він зустрічається в м'якоті гриба вкрай рідко). Рижики ж, як і більшість інших грибів, можуть потрапляти червивими.

до змісту ↑

Таблиця

Рижик Лисичка
Капелюшок злегка увігнута, її краю рівніші Капелюшок сильно увігнута (у дорослого гриба), її краю хвилясті
Пластинки і ніжка розмежовані Пластинки плавно переходять в ніжку
темно, на капелюшку видно кола і зеленуваті плями Більше світла
Гладкий Оксамитова
Ламкий М'ясиста
Чумацький сік на зрізі < Сік на зрізі не виступає Буває червивим
Як правило, не червиві