Різниця між ректифікацією і дистиляцією

Різниця між ректифікацією і дистиляцією

Дистиляція - розділення рідких сумішей на фракції шляхом перегонки. Ректифікація - повне розділення сумішей на компоненти багаторазового перегонкою, виробленої в спеціальних колонах.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Дистиляція - перегонка або випаровування рідини, її подальше охолодження і конденсація парів.

Ректификация - процес поділу сумішей, заснований на багаторазовому випаровуванні рідин з конденсацією парів. Ректифікацію виконують в ректифікаційних колонах.

При простій перегонці в ємність дистилятора заливають рідину з сировиною (наприклад пелюстки квітів), її нагрівають за допомогою джерела тепла. В процесі нагрівання, рідина випаровується. Пара, що утворюється відводять в холодильник, в якому здійснюється його конденсація і перетворення в дистилят. У разі нагрівання води з квітковими пелюстками отримують відповідне ефірне масло.

до змісту ↑

Порівняння

При дистиляції виконується одноразове випаровування летючих компонентів, що входять до складу суміші. При настільки простий перегонці не можна досягти абсолютного розділення сумішей. Методом дистиляції можна виділити одночасно тільки один інгредієнт.

Дистиляція. Схема

При ректифікації одночасно в одному пристрої колонного типу виділяють кілька інгредієнтів (наприклад, з нафти виділяють бензини, мазут, соляру) і отримують практично повне розділення сумішей.Чистота речовин, що виділяються при ректифікації досягає 80 - 90%.

Отже ректифікація дозволяє отримувати на виході практично чистий інгредієнт, з мінімальною кількістю домішок, на відміну від звичайної перегонки, вірніше, дистиляції, при якій на виході мають неконтрольований набір розрізняються речовин.

Основна мета дистиляції - збереження аромату і смаку продукту, переданого йому сировиною, з якого він виробляється. У ректифікований продуктах смак і аромат вихолощуються в процесі ректифікації. Ефірні масла, отримані дистиляцією, здатні окислюватися, вони, по суті, залишаються в якійсь мірі "живими". Вихолощені ректифікацією ефірні масла, можна сказати "мертві". Їх концентрація досягає позамежних значень, вони здатні вбивати "живе".

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Методом ректифікації вдається отримати практично чисті речовини з високою концентрацією дистиляту.
  2. При дистиляції виділяють лише один компонент.