Різниця між реконструкцією і переплануванням

Різниця між реконструкцією і переплануванням

Маючи на праві власності тим чи іншим об'єктом нерухомості, власник може побажати змінити споживчі якості будівлі або приміщення. Яку правову форму вибрати для цього - реконструкцію або перепланування? Чим вони відрізняються один від одного і який варіант є оптимальним?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Реконструкція - це зміна технічних характеристик і параметрів об'єкта нерухомості, який передбачає зміну поверховості, організацію налаштувань і прибудов, додавання або заміну інженерних систем. Несучі конструкції можуть бути відновлені або відремонтовані, але не замінені.

Перепланування - це зміна конфігурацій приміщення: демонтаж і перенесення стін, розширення і додавання віконних і дверних прорізів. Несучі конструкції переносяться, і сам проект майбутніх змін потребує узгодження в органах місцевого самоврядування.

до змісту ↑

Порівняння

Самовільна реконструкція і перепланування забороняється законом, однак процес їх проведення і узгодження процедур - різний. Так, в процесі реконструкції обов'язково зберігаються несучі елементи, а в процесі перепланування вони переносяться. Реконструкція передбачає не тільки заміну і додавання інженерних систем, але і додавання нових приміщень.В результаті площа будівлі збільшується за рахунок прибудов та надбудов.

Перепланування передбачає збереження фактичної площі будівлі. Нові приміщення відповідно до такими проектами додаватися не можуть. В цілому, реконструкція - глобальні зміни структури будівлі, а перепланування носить локальний характер. Вона може бути частиною реконструкції.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обсяг понять. Реконструкція може припускати перепланування приміщень.
  2. Несучі елементи. При реконструкції дані елементи зберігаються, при переплануванні - переносяться. У той же час, в процесі перепланування зберігається фундамент, який може посилюватися, а при реконструкції може замінюватися або додаватися.
  3. Нові приміщення. У процесі перепланування площа споруди зберігається, але можуть бути об'єднані кімнати. Після реконструкції можуть зводитися нові приміщення у вигляді прибудов та надбудов.