Відмінність справжнього золота від підробки

Відмінність справжнього золота від підробки

Як не парадоксально, ювелірні магазини ростуть, як гриби після дощу, хоча видобуток золота в усьому світі падає. На жаль, навіть у пристойному, на перший погляд, магазині можна напоротися на підробку, яка буде коштувати трохи менше справжнього золотого виробу. Щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно підходити до покупки золотих прикрас ретельно, перевіряючи придбану річ всіма доступними способами. Про те, які це способи зараз і піде мова.

Зміст статті

  • Місце покупки і документи
  • Проба
  • Експериментальні методи визначення автентичності
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Місце покупки і документи

Справжнє золотий виріб навряд чи будуть продавати в підземному переході або просто на вулиці. В цьому випадку, простіше здати його в ломбард.

Але навіть придбання ювелірного виробу в магазині зовсім не гарантія його автентичності. Кожне золоту прикрасу має мати перелік певних документів, один з яких - бирка. На ній повинна бути відображена інформація про виробника, найменування виробу і його артикул, проба, маса, ціна за грам і загальна ціна, штамп ВТК.

до змісту ↑

Проба

Купуючи золоту прикрасу потрібно пам'ятати, що це не стовідсотковий золотий метал, інакше б він запросто погнувся, так як золото - м'яке.Тому проба, яку можна побачити на внутрішній стороні виробу - не що інше, як кількість золота в ньому. Тобто проба 585 означає, що в даному виробі міститься 58, 5% золота, решта ж - домішки. Якщо проба розмита, або ви сумніваєтеся, які цифри там вказані - відмовтеся від покупки.

На жаль, навіть пробу золота примудряються підробити, тому є ще кілька "дідівських" методів перевірки, які хоч і не зовсім точні, але можуть допомогти.

до змісту ↑

Експериментальні методи визначення автентичності

При ударі золото видає характерний "кришталевий" дзвін. Але цим методом в ювелірному магазині навряд чи дозволять користуватися.

Є ще один варіант - капнути крапельку йоду на виріб і почекати три хвилини. Якщо залишиться слід - прикраса підроблене.

Золоті прикраси притягнути магнітом не можна, на відміну від інших металів. Правда, алюміній, бронза і мідь теж не магнитятся, це потрібно враховувати.

Ще один спосіб - покласти золото в оцтову есенцію. Воно не повинно потемніти, якщо, звичайно, це не підробка.

І, нарешті, золоту прикрасу не змінює колір, якщо дивитися на нього в тіні або на світлі.

Але головний і самий надійний спосіб - лабораторна експертиза. Якщо після проведення всіх експериментів Сумніву не розвіялися - обратітеcь до незалежного фахівця.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У золотої прикраси є всі документи, клеймо і проба, а у підробленого щось з перерахованого вище може бути відсутнім.
  2. Золото дзвенить, якщо упустити його з невеликої висоти.
  3. На цьому золотій прикрасі не можуть залишитися сліди від йоду і воно не потемніє від оцту.
  4. Золото не притягується магнітом.
  5. І в тіні, і при сонячному освітленні, золоту прикрасу має мати один колір.