Відмінність справжнього підосичники від помилкового

Відмінність справжнього підосичники від помилкового

В чому краса грибів? Це не рослини, не тварини, що не бактерії і не віруси. Гриби - це окреме повноцінне царство зі своїми унікальними рисами. І однією з таких рис є той самий дивний смак. Саме він змушує щороку вирушати на грибне полювання мільйони людей. Але мало просто знайти гриб, необхідно визначити наскільки він корисний, виявити природу і тільки після цього можна забрати його і приготувати. А як відрізнити, наприклад, підосичники звичайний від помилкового? Досить просто!

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Красноголовець справжній - серед відмінних рис гриба можна назвати оранжево-червоний капелюшок і з'являється на зрізі синяву. Має більш товсту, ніж у підберезники, ніжку і щільну м'якоть капелюшки. Діаметром капелюшок близько 4-15 сантиметрів, легко відділяється від ніжки. Незважаючи на назву, гриб може утворювати симбіоз не тільки з осикою, а й з іншими деревами: тополею, дубом, вербою, буком, грабом, березою. Переважає в листяних і змішаних лісах. Якщо літо було посушливим, то може з'явитися і в сирих високостовбурних осичняках. Зустрічається невеликими групами або поодинці на галявинах, уздовж лісових доріг. Широко поширений в Євразії, в Західному Сибіру і Далекому Сході, на Кавказі і на Уралі.За харчових якостях підосичники ставлять на друге місце після білого гриба. Вживається в вареному вигляді, смаженому, маринованому і сушеному.

Красноголовець помилковий - природа дуже хитра і підступна. Вона вміє маскувати своїх дітей так, що вони під личиною справжнього гриба зберігають в таємниці свою отруйну природу, яка, на жаль, часом виявляється занадто пізно. Однак при деяких знаннях і досвіді можна цього уникнути.

до змісту ↑

Порівняння

Якщо взяти справжній гриб, то на зламі він білий або синюватий, а ось помилковий червоний, рожевий і подібних відтінків.

Ніжка справжнього гриба з рівним відтінком без будь-яких включень, а помилковий відрізняється характерною сіточкою червонуватого або жовтуватого кольору.

Кілька порад щодо поводження з справжнім підосичники:

  • Справжній підосичники перед вживанням краще все одно відварювати, як і перед Маринівка.
  • Псуються підосичники дуже швидко, тому обробляти їх слід якомога швидше після збору.
  • Якщо знайшли трохи порченний справжній підосичники, краще його не брати, оскільки також існує ризик отруїтися.

Красноголовець

Помилковий підосичники до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. На зламі справжній гриб білий або синюватий, може швидко темніти, а помилковий - червоний, рожевий.
  2. На ніжці справжнього гриба немає сіточки, а у помилкового вона є.