Різниця між УЗО і дифавтомати

Різниця між УЗО і дифавтомати

Перш ніж приступити до пояснень, чому ж все-таки між собою відрізняються УЗО і діфавтомат, потрібно розшифрувати, що мається на увазі під назвами цих приладів . Отже, УЗО - це пристрій захисного відключення, тоді як діфавтомат розшифровується як - диференційний автоматичний вимикач. Т. е. УЗО захищає нас від електричного струму, а діфавтомат служить для захисту кабелів, проводів і електроустаткування від неприпустимих струмів - КЗ і перевантаження. Так що ж собою являють ці пристрої, і чим вони відрізняються?

Зміст статті

  • Визначення
  • Відмінність
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

УЗО - електротехнічний прилад захисту, обладнаний модулем виявлення різниці струмів, що проходять через даний пристрій. Іншими словами, при перевищенні диференціальним струмом якогось заданого значення відбувається розмикання контактів. УЗО зазвичай складається з окремих елементів, що виконують виявлення, вимір (порівняння з заданим показником) диференціального струму і замикання / розмикання електричного кола (роз'єднувач) і не містить компонентів, які забезпечують захист електропроводки, підключених ланцюгів або самого приладу.

дифавтомати - це УЗО і автоматичний вимикач, змонтовані в загальному корпусі. Діфавтомат використовують для захисту електропроводки від витоку струму (відповідає функціям УЗО) і для захисту електропроводки від КЗ і перевантажень.Розташування в дифавтомати теплового захисту і модуля захисту від надструмів гарантує безпеку підключеної електричного кола і самого приладу. Таким чином, діфавтомат забезпечує комплексний захист, як самого себе, так і обладнання, і захищається ланцюга.

до змісту ↑

Відмінність

УЗО відрізняється від дифавтомати тим, що не захищає ланцюг і навантаження, а так само себе від струмів КЗ і перевищених через перевантаження струмів. УЗО, на відміну від диференціального автомата, є пристроєм, що захищає навантаження і ланцюг тільки при виникненні струму витоку. Отже, УЗО, як будь-який прилад, що включається в мережу, вимагає обов'язкового захисту. Вона може бути забезпечена автоматичним вимикачем, встановленим послідовно з УЗО. В результаті, автоматичний вимикач захистить і ланцюг і включене в неї УЗО від перевантажень і КЗ. Т. е. При виникненні подібних ситуацій автомат відключить електроживлення ланцюга. У свою чергу УЗО, захистить від витоку струму електричний ланцюг і навантаження, включену безпосередньо після УЗО (відключить харчування). УЗО - це модуль, який встановлює витоку струму і виконавчий механізм у вигляді силового реле.

Сучасний діфавтомат - це збірка, що складається з модуля диференціальної захисту і автоматичного вимикача. Крім модуля визначення витоку і силового реле діфавтомат зазвичай містить електромагнітний і теплової расцепитель.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Стандартне УЗО, на відміну від стандартного диференціального автомата, захищає навантаження і ланцюг тільки при появі струму витоку.
  2. дифавтомати застосовується для захисту від витоку струму електричного кола (аналогічно УЗО) і, крім того, для захисту від КЗ і перевантажень електропроводки.
  3. УЗО обладнаний тільки модулем виявлення різниці струмів і силовим реле.
  4. Диференціальний автомат складається з УЗО, автоматичного вимикача і зазвичай включає в себе електромагнітні та теплові расцепители.
  5. Використання УЗО і діфавтомат в кожному конкретному випадку залежить як від проекту електричної розводки і електроживлення, так і від пристрою, що захищається, електроланцюзі або розмірів і технічних характеристик приміщення.
  6. Вартість дифавтомати зазвичай перевищує номінальну вартість УЗО.